Sponsorlu Bağlantılar

no-reply@mail.instagram.com den şifreni değiştir mesajı ne anlama geliyor

231 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagram tarafından no-reply@mail.instagram.com mail adresi üzerinden gelen “Görünüşe göre şifreni Topluluk kurallarımıza aykırı bir şekilde daha fazla beğenme veya takipçi kazanmaya yardımcı olması için bir hizmetle paylaştın. Instagram’ı kullanmaya devam etmek için şifreni değiştir. Yeni şifreni bu hizmetlerin biriyle paylaştığın takdirde takip etmen, beğenmen veya yorum yapman engellenebilir.” Şeklinde bir uyarı e-posta alan kullanıcılar tarafından sıklıkla sorular gönderilmiştir.

Bazı kullanıcılar no-reply@mail.instagram.com mail adresinin instagrama ait olup olmadığı yönünde tereddütleri vardır. Aslında tereddüt etmeleri de gerekmektedir bu tür mailler şüpheli mail olma ihtimali yüksektir.

Buna benzer maillerdeki linkler açıldığında hesabınız başkasının eline geçebileceği için şüpheli davran en doğal hakkınızdır.

Görünüşe göre şifreni Topluluk kurallarımıza aykırı bir şekilde daha fazla beğenme veya takipçi kazanmaya yardımcı olması için bir hizmetle paylaştın. Instagram’ı kullanmaya devam etmek için şifreni değiştir. Yeni şifreni bu hizmetlerin biriyle paylaştığın takdirde takip etmen, beğenmen veya yorum yapman engellenebilir

Burada instagram filtrelerine takılan hesaplara bu tür mesajlar gitmektedir. İnstagram hesap güvenliğini ve kuralları doğrultusunda bazı uygulamalara izin vermemektedir. Bu uygulamalar takipçi kasma, beğeni kasma, takibi bırakanları görmek gibi üçüncü parti uygulamalar kullanıyorsanız hesabınızı riske atmış olduğunuz için instagram bu tür uygulamaları kullanan hesaplara mail atarak şifrelerini değiştirmesini istemektedir.

İnstagram tarafından no-reply@mail.instagram.com adresi üzerinden gelen bu e-postada da saten kısaca açıklamıştır.

Burada yapmanız gereken nedir? İlk önce instagram uygulaması ile birlikte kullanmaya izin verdiğiniz üçüncü parti uygulamaları kaldırınız. Bu kaldırmak için Ayarlar kısmına girin ve Uygulama yazarak “Uygulamalar ve İnternet Siteleri” giriniz.

Burada Aktif olan uygulamaları bulunuz ve kaldırınız. Kaldırdığınız ayrıca bunu web üzerinden de yapabilirsiniz.

İNSTAGRAM ÜÇÜNCÜ PARTİ UYGULAMALAR NASIL KALDIRILIR

Aşağıdaki limkteki yazımızı okuyarak instagram da izin verdiğiniz tüm uygulama izinlerini sonlandırınız. Daha sonra instagram uygulaması üzerinden veya web üzerinden instagram uygulamaları yönetme yazımız üzerinden okuyarak nasıl gerçekleştiğini öğrenebilirsiniz.

İnstagram’da izinli uygulamaları kaldırdıktan sonra hesabınızı güçlü parola ile koruma altınız alınız. Güçlü parola oluşturmak için konumuzda nasıl yapıldığına dair bilgi alabilirsiniz.

İNSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Son yapılması gereken ise artık hesabınızın tamamen organik olması için üçüncü parti yazılımlara izin vermeyiniz.

Bu konumuzda “no-reply@mail.instagram.com” mail adresi üzerinden gelen “Görünüşe göre şifreni Topluluk kurallarımıza aykırı bir şekilde daha fazla beğenme veya takipçi kazanmaya yardımcı olması için bir hizmetle paylaştın. Instagram’ı kullanmaya devam etmek için şifreni değiştir. Yeni şifreni bu hizmetlerin biriyle paylaştığın takdirde takip etmen, beğenmen veya yorum yapman engellenebilir.” Sorunu çözümü hakkında bilgi vermeye çalıştık.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer instagram konularında soruları için instagram yardım ve destek hattı üzerinden bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın