Sponsorlu Bağlantılar

Karşı Bilgisayarın İp Adresini Nasıl Öğrenilir?

3.163 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bugünkü anlatacağım  NetStat Komutu ile Bilgisayarınıza Bağlanan İP adreslerini,yada Size Bir Dosya gönderenin ip adresini öğrenmeyi, ethernet istatistiklerini vb. Konularda Netstat Komutunu Nasıl Kullanırız Bunun hakkındaki Komutlardan Bahsedeceğim.

İlk Önce Dos Penceresini Açmamız gerekmektedir Bunun Win+R Çalıştır penceresini açıyoruz Daha Cmd Komutu yazarak Enter tuşuna basarak Dos Penceresini açıyoruz.

Penceremize Aşağıdaki Komutları Yazarak hangi işlerde Kullanıldığına bir bakalım Netstat -n ; Adres ve Bağlantı noktaların adreslerini Sayısal olarak Yani İp adresini Gösterir.

Netstat -a – n: Dosya Alırken ( Resim,Müzik, vb.) veri alırken karşı tarafın ip adresini alır

Netstat -a : Dinleme ve Tüm Bağlantı Noktalarını Gösterir.

Netstat -b : İlişki Noktası ile Bağlantı Noktasındaki Çalışabilir Dosyayı Gösterir.

Netstat -e : Ethernet Bağlantı istatistiklerini listeler.

Netstat -o :Bağlantıya ait işlem kimliğini gösterir.

Netstat -p :Bağlantı Noktalarını gösterir.

Netstat -r : Yönlendirme Tablosu Gösterir

Netstat -s: Kuralların istatistiklerini Gösterir

Netstat -v : Bu komut  Netstat -v -b ile birlikte kullanılırsa Çalışan tüm dosyalar için bağlantı ve bağlantı noktası oluşumu ile ilgili bileşenlerin sırasını gösterir.

Not : Karşıdaki Bilgisayarın ip adresini öğrene bilmek için Size Skype yada buna benzer sosyal ağlardan resim veya dosya yollarken dos ekranında netstat -n komutunu kullanarak bilgisayarınıza bağlanmış ip adreslerini görebilirsiniz ve İp Adresi öğren kısmından hangi şehirde olduğunu öğrenebilirsiniz.

Tags – Etiketler ;

Netstat komutları nelerdir , Netstat Komutu , karşı bilgisayarın ip adresini öğrenme , ip adresini nasıl bulurum , Karşı pc ip adresini öğrenme , karşı tarafın ip adresi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın