Sponsorlu Bağlantılar

Netflix uygulama dili değiştirme

2.911 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konu anlatımında Netflix dil ayarı nasıl değişir? Konusunda bu işin meraklılarına ve yeni kullanmaya başlayan “kullanıcılara” bilgi vermeye çalışacağız.

Bildiğimiz gibi Netflix internet ortamında farklı cihazlar üzerinden dizi, film, belgesel izleme imkânı sunan ve ayrıca aylık abonelik sistemi bulunan bir dijital platformdur.

Netflix üye oldunuz ve artık dizileri, filmleri izlemeye başlayabilirsiniz. İzlemeye başladığınız filmler yabancı dil ile gösterilmeye başladığında dil ayarı değiştirmek gerektiğini sizde düşünebilirsiniz.

NETFLİX SESLENDİRME DİL TERCİHLERİNİ DEĞİŞTİRME

İzleyeceğiniz filmlerin, dizilerin ayarlarını değiştirmek için uygulama üzerinden bu işlemin gerçekleşmediğini hatırlatarak Netflix dil ayarını değiştirme işlemini hemen anlatmaya başlayalım.

  • https://www.netflix.com/tr/” adresi üzerinden kullanıcı adı ve şifremiz ile giriş yapıyoruz.
  • Profilleri Yönet
  • Dilini değiştirmek istediğiniz profili seçin.
  • Tercih edeceğiniz değiştirmek istediğiniz dilin tablodan seçiniz.

Seçtiğiniz dili işaretleyin ve “kaydet” butonu ile Netflix dil ayarı değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kaydettikten sonra cihazlardan çıkış yaparak tekrar giriş yaparak dil ayarını kendi bulunduğunuz, kullandığınız dil tercihi ile değiştiğini göreceksiniz.

Birde alt yazılı fil izleyeceksiniz ve kendi Türkçe alt yazılı olarak ayarlamak istiyorsunuz. Bunun için aşağıda adımı talip ediniz.

NETFLİX ALT YAZI DİL AYARINI DEĞİŞTİRME

Netflix giriş yaptığınız profil dil ayarı nasıl değiştirilir konusundan sonra mevcut kullanılan alt yazı dilini değiştirmek için aşağıda adımları takip ediniz.

  • Netflix resmi sitesi üzerinden giriş yapınız.
  • Profilim
  • Dil Ayarları
  • Tercih ettiğiniz alt yazıyı ayarlayın.

İzlediğiniz yabancı film, dizilerde Türkçe Dublajlı filmlerin dışında alt Türkçe al yazılı izlemek için dil seçeneklerini değiştirmeyi anlatmaya çalıştık. Bununla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altınsa yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı sorabilirsiniz.

Diğer tüm konularda sorular için bilgisayar teknik danışmanlık sayfamıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın