Sponsorlu Bağlantılar

nasıl bir “Adsl Modem” anteni almalıyım?

901 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kullandığınız Adsl Modem’in wifi bağlantısının Sinyal Gücü artırmayı düşünüyorsunuz , Modem Kablosuz bağlantısının az çektiğinden dert yanıyor ve son Modemin antenin değiştirmeyi düşündünüz ve tavsiye olarak en iyi modem anteni nasıl olur hangisidir bir arayışına girdiniz.

Peki nasıl bir Adsl modem anteni almalıyım ? hangi kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir , modem antenin büyük olması mı iyidir şimdi bunları irdeleyeceğiz.

Modem Anten Seçimi ;

ilk önce şunu belirtmek gerekir , Anten ne kadar büyük olursa o kadar iyi çeker gibi bir algı olduğu için aklımızdan bu düşünceyi çıkartalım , Modem ve Access Point antenleri radyo frekansları ile çalıştıkları için bunlara yasal bir üst sınırları vardır , bu üst sınırları geçmesi halinde sağlık açısından zararları olacağı için belirli kriterler üzerinden üretilmektedir.

Wifi Antenleri genelde satışları Ghz ve cBi türlerine göre satılmaktadır şimdi bunlar üzerinde duralım.

modem wifi anteni

 

Kablosuz antenlerin yayın gücü ERIP değerinde ölçülür , etkin yayın gücü ne kadar kuvvetli ise Wifi sinyal gücü o kadar kuvvetli olacaktır. Yasal olarak belirtilen radyo sinyal gücü 2.4 Ghz’lerde 20 dbi kadar çıkıyor bununla birlikte 5 Ghz bandında çalıyor 23 dbi olabiliyor.

Şimdi peki nasıl bir anten seçimi yapabilir ?

ev ve iş yerinde kullanılmak üzere bana göre en iyi tavsiye edeceğim Wifi Sinyal gücü ile yayın Adsl Modem Anteni için normal olarak 2.4 Ghz 9 dbi olabilir tabi bu birazda ekonomi gücüne göre değişiyor bununla birlikte 5 Ghz değerinde olan 23 dbi antenler 350 TL civarındadır .

Sizin ziyaretçi tavsiyeleriniz olursa yorum bölümüne tavsiye’de bulunabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

hangi modem anteni , modem anten tavsiyesi , wifi sinyal gücü artırma , wifi sinyal mezili genişletme , wifi sinyal gücü nasıl artırılır , Adsl modem anten sinyal gücü

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın