İpUçları

Nanocell Tv Nedir

Nanocell Tv Nedir

Merhabalar, bu konumuzda ManoCell Tv nedir, bununla ilgili olarak sorulara cevap vermeye çalışacağız.

LG firması tarafından geliştirilen, fazla olan ışık dalgalarını süzerek yüksel kaliteli renkleri gösteren nanometre boyutunda küçük parçacıkların bir araya geldiği görüntüleme teknolojisidir.

ManoCell Tv inanılmaz derecede renk gerçekçiliği sunmakta ve geniş izleme açıları sunmaktadır. 4K ve 8K çözünürlüğünde piyasada bulunmaktadır.

LG, NanoCell Tv hakkında ayrıntı bilgi şuan için sunmamaktadır. Fakat renk çıktısını saflığa ulaşabilmesi için bir nanoparçacık katmanı kullanıldığı bilinmektedir.  Tümüyle ekranın arkasına dağılan nanoparçacıklar, donuk renk tonlarını giderebilmek için ışığın belirli dalga boylarını emer. Sonuç, ekranda yalnızca en saf renkler görünerek daha gerçekçi ve canlı bir görüntü elde edilmektedir.

Nanoparçacıklarının yanında LG firması NanoCell TV’lerde Sıvı Kristal yani (IPS) ekran paneli kullanmaktadır. Günümüz modern LCD Tv’ler de esas iki farklı tip panelden birini bulacaksınız – IPS ve Dikey Hizalama (VA). Bunların avantajı ve dezavantajı bulunmaktadır.

IPS paneli geniş görüntüleme açıları sağlar, ancak doğal Kontrast oranı düşüktür, lakin VA paneli mükemmel bir doğal kontrast oranına ancak dar görüş açılarına sahiptir.

Nanoparçacık katmanı LG NanoCell TV’lerin doğru renkler üretmesine yardımcı olurken, IPS paneli mükemmel görüntüleme açılarını garanti eder. Bu özellikler NanoCell TV’leri piyasadaki diğer Tv’lere göre farklı kılan şeydir.

Buna ilave olarak belirtildiği gibi, IPS paneller zayıf bir kontrast oranına sahiptir. Bunun önüne geçmek için LG, daha fazla derinliğe sahip siyah seviyeleri ve gelişmiş bir kontrast oranı sunmak için bazı NanoCell TV modellerinde tam dizi yerel karartma (FALD) özelliğini kullanır. Bu özellik üst modellerle sınırlıdır. Kullanıcılara farklı deneyimler sunmaktadır. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL