Sponsorlu Bağlantılar

Mozilla // Firefox eklenti { plugin } nasıl kaldırılır

146 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda firefox eklentileri nasıl kaldırılır bunu sizlere anlatmaya çalışacağız. Web browser veya diğer adıyla internet tarayıcılar da bazı eklentiler işleri oldukça kolaylaştırmaktadır.

Tarayıcıya eklediğimiz eklentiler bazen iş görmez hale geldiğinde kaldırma durumunda kalabiliriz. Bizde bu konumuzda mozilla eklenti kaldırma konusunda sizlere bilgi aktaracağız.

FİREFOX EKLENTİ KALDIRMA

Tarayıcıda ihtiyaç duyulan tüm eklentileri “https://addons.mozilla.org/tr/firefox/ adresi üzerinden bulabileceğinizi unutmadan bu eklentileri de saten indirilen, yüklenen eklentileri tarayıcı üzerinden anlatmaya geçeceğiz.

Aşağıda adımlarla “firefox eklentisi kaldırma” konusunda işleyiş adımlarını takip ederek gerçekleştireceğiz.

Bu işi iki farklı yöntemle gerçekleştirebilirsiniz ilk adım etkisizleştirme veya tamamen kaldırma olarak düşünebilirsiniz.

  • Menü ( ızgara işareti )
  • Eklentiler
  • Etkisizleştirme istediğiniz eklentiyi seçin ve “etkisizleştir” butonu basın.
  • Şimdi yeniden başlat düğmesine basın.

Eğer bu plugin tekrar etkinleştirmek isterseniz aynen bu adımlarla “etkinleştir” butonu basarak eklentiyi tekrar kullanabilirsiniz.

EKLENTİ KALDIRMA FİREFOX

Eklentiyi tamamen kaldırmak için ise etkisizleştir butonu yanında bulunan “kaldır” butonunu kullanarak tümüyle, tamamen eklentiyi tarayıcıdan devre dışı bırak kaldırmış olacaksınız. Bu eklenti kaldırdığınızda yeniden kurmak için yukarıda verdiğimiz adres üzerinden ziyaret ederek tarayıcı yeniden eklemek gerekecektir.

Tarayıcıya illegal yollarla bir program yüklenen eklentiler genelde kaldırılması güç, zor olan eklentilerdir. Bu eklentileri tarayıcılardan kaldırmak için aşağıda vermiş olduğumuz video üzerinden nasıl kaldırılacağına dair bilgiler verilmiştir.

KALDIRILMASI ZOR EKLENTİLER NASIL KALDIRILIR?

Yukarıda verdiğimiz video yardımı veya virüslü eklentileri kaldırma konusunda link adresimizden destek alabilirsiniz.

Bu konumuzda firefox eklentiler nasıl kaldırılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize ulaşabilir veya bilgisayarcıya sor sayfamızdan tüm konularda bize yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın