Sponsorlu Bağlantılar

Mobil veri kullanım bildirim uyarısı al ve kapatma

2.534 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda mobil veri kullanımı ve bununla alakalı belli bir kotaya geldiğiniz de uyarı verme konusunda siz takipçileri bilgilendirme yapacağız.

Bu özellikten biraz bahsetmek gerekirse, Android telefonlarda telefon hattına ait mobil internet kullanıyorsunuz ve telefonda devamlı internet paketiniz den yiyor, eğer android telefonda 2 GB kotayı açtığınız da veri kullanım uyarısı alarak size bildirim verecektir.

Kısaca mobil veri kullanım uyarısı internet kullanımı 2 GB geçtiğinde fazla kullanımın önüne geçmek adına bir ikaz verecektir.

Bu veri kullanım uyarısını sonradan değiştirme imkanı vardır. Bu kotayı isteğe bağlı olarak kendiniz belirleyerek mobil veri kullanımını kısıtlama, sınırlama yapabilirsiniz.

Mobil veri tüketimi özelliğini açma / kapatma

Ayarlar >  Mobil veri > bu alandan butonu kullanarak açıp, kapatabilirsiniz. Mobil veri kullanımı kendi internet paketinize göre ayarlayarak paketinizin bitmesine yakın ve paketin tamamına göre ayarlarsanız fazla tüketimin önüne geçerek faturanızın kabarık gelmesini engellemiş olursunuz.

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi mobil veri kullanım uyarısı özelliğini açma ve kapatma ile ilgili buton üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İnternette paketim hemen bitiyor bu tür sorunları ortadan kaldıracak bir özellik olarak Android işletim sistemli Samsung, Lg, Htc, Asus ve diğer marka model telefonlar ağırlıklı olmak üzere kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu konumuzda mobil veri tüketimi uyarı alma, kapatma hakkında sizlere pek az bilinen bu özellikten bahsetmeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için yorumlar kısmından sorularını gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın