Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Word Arka Sayfa Renk Nasıl Değişir?

2.076 views
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Word evde , işyerin’de günlük hayatımızda kullanabileceğimiz ve bir çok alternatifin olduğu bir kelime işlemci yazı yazma programıdır. Microsoft Word üzerinde kullanılan bir çok araç ile yazmadan öte görsellik yazılarda font biçimleri ile de estetik güzellik vermektedir.

microsoft word sayfa arka plan renk değiştirme

Bu konumuzda ise Microsoft Word çalışma sayfasında normal standart gelen arka plan rengini değiştirilmesi hakkında ipucu vermek istiyorum. Gerek yazılacak konularda dikkat çekmek veya göz estetiği sağlamak için Arka plan rengini değiştirebiliriz.

Word Sayfa Rengini değiştirmek için aslında çok kolay  yukarıda araç çubuğunda Sayfa Düzeni yazan yere giriyoruz. Burada yukarıda örnek resimde görüldüğü gibi Sayfa Rengi yazan kısmına basıyoruz burada açılan renk tablosunda arka planın olması gereken rengi faremiz ile gezinerek veya seçerek sayfa rengini belirleriz.

Böylece Seçtiğimiz sayfa rengi ile ile yazacağımız yazıların renk uyumlu olmasına dikkat ediniz. Renklerin birbirine girmesi okuma ve yazmada sıkıntı çıkartabilir veya renklerin karışmasına sebep olacağını unutmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Microsoft Word Arka Sayfa Renk Nasıl Değişir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın