Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Office Word dilini değiştirme

3.298 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Office Word dil ayarları nasıl yapılır, farklı bir dil ile nasıl değiştirilir konusunda bu makalemizde bilgi vereceğiz.

Word kullanırken Türkçe kullanıyor ve bunun kullanım dilini farklı bir dil seçeneği ile Almanya, İngilizce, Fransızca, İspanyolca veya farklı bir ülkenin dil ayarı ile değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle bunun nasıl değişebileceğini aşağıda anlatım ile sizde değişebilirsiniz.

Konumuzu fazla uzatmadan Word dil ayarı değiştirme konusunda aşağıda adımlarla nasıl yapılabilir hemen başlayalım.

WORD DİL DEĞİŞTİRME

Word kullanılan dili değiştirmek için ilk önce hangi dil kullanacaksanız ilk önce o dil paketini indirmek gerekecektir.

Dosya Ayarı > Seçenekler > Dil adımlarını takip ederek kullanılan dil ve dil ayarlarını bu alanda görebilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz adımlar açılan pencerede Word dil seçenekleri içinde kullanılan varsayılan ( Default ) ayarları görebilirsiniz.

Ek düzenleme dilleri ekleyin yazan kısmı göreceksiniz. Burayı açtığınızda Eklemek istediğiniz dillerin listesini göreceksiniz.

Hangi ülkenin dilini seçmek istiyorsanız bu listeden kullanılacak dili seçiniz. Bu dili bulduktan sonra seçiyoruz ve pencerenin sağında hemen “EKLE” kısmını göreceksiniz.

Buradan Ekle dedikten sonra Word yazım dilini, dil bilgisi denetimi olmak üzere word yabancı dil kullanımı aktif edebilirsiniz.

Fakat kullanılan söyle bir sorun oluşabilir “Klavye Dil etkin değil” sorunu yaşanabilmektedir. Bunun için de Klavye düzeninde bu dil hatası için Klavye Düzeni > Dil Ekle > kısmından tekrar kullandığınız dilin buradan seçip ekle demeniz yeterli olacaktır.

VİDEO ANLATIM;

 

Bu konumuzda word dil değiştirme işlemi nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bu konumuzda dil tercihlerini değiştirme işlemi için “word dil değiştirme youtube” video anlatımda nasıl yapılıyor izleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın