Sponsorlu Bağlantılar

microsoft excel’de sayı önüne pozitif + ve negatif – işareti nasıl konulur

28.112 views
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel Sayfasında hazırladığınız tablo içinde veya formüller için sayılar önüne artı ( + ) veya eksi ( ) işareti ile bir değerin negatif veya pozitif olduğunu belirtmek için nasıl bir hücre biçimlendirmesi oluşturulur ? bununla ilgili aktarmaya çalışacağım.

microsoft-excelde-sayi-onune-ve-koyma

yukarıda örnek tabloda görüldüğü gibi birinci tabloda eksi değere düşen sayıların önünde eksi işaretini görmüşünüzdür diğer ikinci tabloda kara geçen değer önünde ise artı işareti ile kar veya zarar ettiğini daha iyi anlayabilirsiniz.

microsoft-excelde-sayi-onune-ve-koyma-1

Bunun için şimdi yukarıda kar değerini işaretliyoruz ardından “Hücreleri Biçimlendir…” yazan bölümüne giriyoruz.

microsoft-excelde-sayi-onune-ve-koyma-2

Sayı > İsteğe Uyarlanmış > adımları takip ederek Tür : kısmına +#.###,00;-#.###,00  bu kodu yapıştırın ve tamam dediğinizde ilk tabloda olduğu gibi artık sayı önüne artı ve eksi değerleri koymuş olacaksınız ayrıca bu formülü kopyala yapıştır ile çoğaltabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

excel sayı önüne + işareti koyma , excel rakam önüne eksi işareti yapma , sayılar önüne artı ve eksi işareti yapma , değerler önüne + ve – işareti yapma , plus , minus , negative , positive

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

microsoft excel’de sayı önüne pozitif + ve negatif – işareti nasıl konulur (3 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın