Excel

Microsoft Excel’de Metin Kutusuna Hücreden Veri Çekmek

Microsoft Excel’de Metin Kutusuna Hücreden Veri Çekmek

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Excel de metin kutusuna hücreden nasıl veri bilgi, çekilir konusunda bilgi vereceğiz.

Microsoft Excel Metin Kutusuna ilgili hücreden, rakam, sayı veya metin çekebilmek oldukça kolaydır. Bunu yapabilmek aşağıda adımları gerçekleştirerek Metin Kutusuna veri çekebilirsiniz.

EXCEL’DE METİN KUTUSUNA VERİ ÇEKME

EXCEL METİN KUTUSUNA VERİ ÇEKME

Yukarıda örnek resimde bir renklendirilmiş bir metin kutusu görüyorsunuz. Bu metin kutusunu oluşturmak için Ekle > Metin Kutusu üzerinden istenilen hücreye ekleyebilir bu kutusunun üzerine gelerek biçimlendirebilirsiniz.

Şimdi bu metin kutusuna D4 hücresinde bulunan verileri direk kutu içine çekebilirsiniz. Şimdi bu nasıl yapılır?

Metin kutusunu ekledik, metin kutusu çerçevesine fare yardımı ile bir kere dokunun. Yukarıda hücre penceresine =$D$4 yazılı yere = işaretini ve verinin olduğu hücreyi seçip ENTER tuşuna bastığınızda veriyi direk hücre içine çekiyoruz.

Birde bu video ile nasıl yapılır bunu izleyerek daha net şekilde öğrenelim.

VİDEO ANLATIM;

Bu konumuzda Microsoft Excel de metin kutusuna veri çekme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilir diğer konularda EXCEL SORU SOR sayfamıza iletebilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL