Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel de toplu kopyalama özelliği

203 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Excel toplu kopyalama işleminden bahsedeceğiz. Birden fazla kopyalama işlemi nasıl yapılır bunu kolaylıkla sizde yapabilirsiniz.

Excel de kopyala işlemini faremizin sağ tuşu ile kopyala ile veya CTRL + C kısayol tuşlarını kullanarak gerçekleştirebiliriz.

Kopyaladığımız satırı veya sütünü tekrar arasından seçerek istenilen yere yapıştırabilirsiniz. Bu nasıl yapıldığını şimdi hemen öğrenelim.

EXCEL TOPLU KOPYAMA ÖZELLİĞİ

Excel kopyalamak için CTRL + C tuş takımını kullanacağız. Bunun için yapmamız gereken işlemler şu şekilde olacaktır.

Toplu kopyalama yapacağımız hücreleri fare yardımıyla seçiyoruz ve CTRL + C tuşlarını basarak panoya kopyalıyoruz.

Daha sonra WİN tuşu + V harfine bastınızda toplu kopyalama panomuzu açıyoruz. Buradan kopyalanan verileri görüyoruz ve sırasıyla faremizin yardımıyla tuşlamak suretiyle Excel de istenilen yerlere yapıştırıyoruz.

VİDEO ANLATIM;

Konuyu daha iyi anlamak amaçlı olarak birde video anlatım ile nasıl yapılır bunu video da izleyebilirsiniz.

Bu konumuzda Microsoft Excel de toplu kopyalama işlemini ve bununla ilgili olarak toplu yapıştırma işlemini anlattık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın