Excel

Microsoft Excel de sütunu daraldığınızda yazılar kaybolmasın

Microsoft Excel de sütunu daraldığınızda yazılar kaybolmasın

Merhabalar, bu konumuzda Excel sütunları daraldığınızda hücre içinde bulunan yazılar kaybolmaktadır. Bu nedenle çoğu kullanıcı bu sütunları geniş bırakmaktadır. Geniş bırakmasıyla tablolar, hücreler geniş olacağı için çalışma sayfasına sığmamaktadır.

Sizde bu durumdan muzdarip iseniz aşağıda vereceğim önemli püf noktasıyla bu dertten kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken adımlar oldukça basittir.

 

SÜTUN DARALDIKÇA YAZILAR KAYBOLMASIN

 

# Yazılar daralıyorsa daralan yazıların bulunduğu sütunu seçiniz.

# Sonrasında kısayol olan CTRL + 1 tuşuna basınız.

# Açılacak pencere “Hücreleri birleştir” özelliğidir.

# Burada “Hizalama” sekmesine giriyoruz.

# Bu kısımda ise “Uyacak şekilde daralt” seçeneğini işaretleyin.

EXCEL SÜTUN DARALTMA

Yukarıda örnek resimde olduğu için pencereyi işaretleyin ve Tamam diyerek kapatınız. Böylece fare imleci ile sütunu daraldıkça yazılar hücrenin boyuna göre biçimlenerek kaybolmayacaktır.

Birde bu konumuzu video anlatım ile yaparak daha iyi anlamanızı sağlayacağız. Bu konumuzda Microsoft Excel de sütun boyutu daraldıkça yazıların kaybolmasını engellemek için “hücre biçimlendirme” içinden “uyacak şekilde daralt” özelliğinin kullanımı verdik. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL