Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel de Mini Grafik Oluşturmak

206 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Excel mini grafik oluşturma konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Herhangi bir değerleri tek hücre içinde grafik halinde göstermeniz mümkündür.

Bunun Excel mini grafik oluşturmak suretiyle bu verilerinizi grafik şeklinde gösterebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağını aşağıda resimler ve video anlatım ile kolaylıkla sizde yapabilirsiniz.

EXCEL MİNİ GRAFİK HAZIRLAMA

Yukarıda mini grafik tablosunu açmak için ALT Tuşu + O + G harflerine basarak açabilirsiniz. Ya da üst Ribbon şeridinde Ekle > Mini Grafikler menüsünden yukarı üç farklı grafik tercihini seçebilirsiniz.

Veri aralığı kısmından grafik için veri aralığını seçiyoruz. Daha sonrasında konum olarak grafiği nerede oluşturulmasını istediğimiz hücreyi seçin tamam dediğinizde yukarıda görsellerde olduğu gibi grafik oluşacaktır.

VİDEO ANLATIM;

Yukarıda bir başka örnekle grafik oluşturma işleminin nasıl yapıldığına dair bilgi verdik. Excel de mini grafik tablo nasıl oluşturulur konusunda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın