Excel

Microsoft Excel de formüllü hücreleri bulmak

Microsoft Excel de formüllü hücreleri bulmak

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Excel de formül içeren hücreleri tespit etme konusunda bilgi vereceğiz.

Tablolarda veya Excel çalışma kitabında hangi hücrelerde formüller var? Bunu nasıl buluruz. Bunu bulmak için tabi ki Excel’in özelliğinden yararlanacağız.

CTRL + ALT + G tuşlarını kullanarak “Git” menüsünden faydalanacağız. Şimdi gelin formüllü hücreler nasıl bulunur anlatalım.

EXCEL FORMÜLLÜ HÜCRELERİ BULMAK

Hangi hücrelerde formül içerdiğini tespit etmek oldukça kolaydır. Bunun için tespit edeceğimiz hücreleri faremizin yardımıyla seçiyoruz.

Daha sonra CTRL + ALT + G tuşlarına basıyoruz ve “Git” penceresi açılacaktır. Bu pencerede şu adımları takip edeceğiz.

FORMÜLLÜ HÜCRELERİ TESPİT ETME

Fare imleci ile seçtiğimiz hücrelerdeki formülü bulmak için Formüller ve Sayılar kısmını işaretleyin ve “Tamam” butonu ile bastığınızda seçili hücrelerdeki formüllü alanları işaretlemiş oluyoruz.

Birde bu video anlatım ile nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda anlatarak daha iyi anlamanızı sağlayacağız.

VİDEO ANLATIM;

Bu konumuzda Microsoft Excel de formüllü hücreler nasıl bulunur, nasıl tespit edilir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuz hakkında sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL