Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel boş hücrelere istenilen değeri girme

281 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Excel’de seçili boş hücrelere toplu olarak istenilen değerin nasıl girileceğine dair bilgi vereceğiz.

Excel de çalıştığınız geniş tablolarda boş hücreleriniz mutlaka olacaktır. Bu boş hücrelere istenilen değeri tek seferde girmeniz mümkün kılan detayı bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Microsoft Excel de boş hücreleri doldurmak için aşağıda vereceğimiz adımlarla doldurarak büyük tabloları daha verimli kullanabilirsiniz.

EXCEL DE BOŞ HÜCRELERİ İSTENİLEN DEĞER İLE DOLDURMA

Excel boş hücreleri tek seferde toplu halde istenilen değerleri girerek doldurabilirsiniz. Bunu yapabilmek için aşağıda adımları izleyerek işlemi gerçekleştirelim.

Aşağıda vermiş olduğumuz tabloda futbol takımlarının puan durumunu görmektesiniz. Burada 40 haftalık oynanan oyun sütünü boş olarak görülmektedir. Biz bu O sütünü 40 rakamını gireceğiz. Bu tabloyu fare yardımı ile seçiyoruz ve Giriş Sekmesi > Bul ve Seç > Özel Git > Boşluk adımını seçiyoruz.

Yukarıda tabloya göre tablomuzun geneli fare yardımı ile işaretliyoruz 2 adımda Bul ve Seç 3 adımda Özel git ve 4 adımda Boşluk özelliğini işaretliyoruz ve TAMAM diyoruz.

Böylece bütün boş hücreleri işaretlemiş oluyoruz. Hiçbir yere dokunmadan boş hücreye 40 yazarak CTRL + ENTER tuşuna bastığımızda O hücresi altında sütün için 40 rakamını tek seferde doldurmuş oluyoruz.

Burada 40 yazmamızın nedeni oynanan 40 hafta olduğu için bunu örnek olarak vermemiz nedeniyledir. Böylece boş hücrelere tek seferde istenilen sayıyı girebiliriz.

VİDEO ANLATIM;

 

 

Bu konumuzda Microsoft Excel de boş hücreleri seçerek tek seferde istenilen değer nasıl girilir bunu anlatmaya çalıştık. Konumuzla ilgili video anlatımını izleyerek nasıl yapıldığını daha iyi anlayabilirsiniz.

Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorularınızı, fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın