Sponsorlu Bağlantılar

Mail ile Gelen TTNET Faturalarına Dikkat Ediniz…

93 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Son zamanlar TTNET Faturaları ile ilgili olarak gelen maillere Dikkat etmeniz hakkında kısa bilgi vereceğim. Size TTNET Fatura formatın da gönderilen kabarık Fatura görüntüsü ile dikkat çekerek sizi bu fatura görüntüsü açmaya teşvik ederek virüsü bulaştırmak istiyorlar .

Genelde Şirket maillerine atılıyor yada bireysel olarak maillere gönderilen bu Fatura Görüntüsü açtığınızda Bilgisayarınızdaki tüm verileri dosyaları şifreliyor bu virüs Cryptolocker olarak yaygınlaşmış durumdadır. Sizden Fidye olarak para talep ederek bu şifreleri çözeceklerini söylemektedir.

cryptolocker virüsü

 

 

size gelen görüntü  exe uzantılı olduğu için tüm dosyalarını kilitleyecek kullanılmaz hale gelecektir. Böylece işlem yapamayacak duruma gelerek kilitleneceksiniz ister istemez sizde bu parayı ödeme isteği oluşacaktır . şifreyi çözmek için ödemeyi yaptınız diyelim acaba bu şifreyi çözülecek mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın