Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] plusnetwork.com tarayıcı’dan nasıl silinir?

183 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını Etkileyen plusnetwork.com arama motorunu AdwCleaner programı ile ve Manuel olarak temizleyeceğiz. plusnetwork.com ve buna benzer arama motoru bilgisayarımız yüklediğimiz deneme yada ücretsiz yazılımları bilgisayarımıza kurarken yüklenir ve tarayıcı gasp eder. Böylece siz tarayıcı kullandıkça sizi bu arama motorlarına yönlendirirler . Şimdi gelelim bu arama motoru plusnetwork.com nasıl temizleriz bunları adım adım takip edelim.

1-ADIM ;

Bilgisayarımızın Kayıt defterini bu arama motoru plusnetwork.com manuel olarak temizleyelim. Bunun için aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen aramasayfam da olduğu gibi plusnetwork.com için uyarlayabiliriz. Uygulama Metot aynıdır sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine plusnetwork.com yazarak aratıp silmek olacaktır.

 

2-ADIM ;

Konu başında dediğim gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek bilgisayarımızdaki zararlı girdileri sileceğiz. Bu program ile taratma dan önce diğer çalışan uygulamaları kapatmakta fayda vardır.

AdwCleaner Nasıl Kullanılır ?

Bilgisayarımızda zararlı kodları sildik den sonra bilgisayarımız otomatik yeniden başlayacaktır. daha sonra bilgisayarda silinen dosyalar ve girdileri size rapor halinde verecektir.

adw

 

Bilgisayarımızda yüklü olan tarayıcıların Mozilla – Explorer – Chrome – Yandex gibi tarayıcıların Özellikler bölümüne giriyoruz. Burada Hedef yazan bölümdeki uzantıları kaldıracağız.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef kısımda olduğu gibi http://www.plusnetwork.com olan uzantıları kaldırıyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız. Son olarak tarayıcıların ana sayfaları değişik ise google yada bir başka siteye ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın