Sponsorlu Bağlantılar

Linkedin profilini arama motorlarından gizleme

648 views
Sponsorlu Bağlantılar

İş dünyasının sosyal ağ platformu diyebiliriz Linkedin için, diğer kişilerin bir birleri ile iletişim kurabilmeleri alış veriş yapmak, ticaret yapabilmek ve bilgi paylaşımı yapılabilmek için oluşturulmuş Linkedin ağı ile oluşturacağınız profil ve profildeki bilgiler ile iletişim kurabilirsiniz.

Linkedin profilini ile Google arama sonuçlarında çıkabileceğinizi ve sizi arayan kişiler Linkedin üyeliğinize bu şekilde erişim sağlayabileceğini de unutmayınız. Adını ve soyadınızı Google arama motoruna yazdığınızda ve arattığınızda erişim sağlayabileceğiniz gibi Linkedin profilini arama sonuçlarında gizlemekte yine mümkündür. Google, Yandex, Bing, Yahoo ve diğer arama motorlarında profilinizin çıkmasını istemiyorsanız bunun için yapmanız gereken bir kaç ayar ile bunu çözebilirsiniz.

Linkedin Profili arama motorlarından gizleme nasıl yapılır?

Linkedin profilini gizlemek için “https://www.linkedin.com/public-profile/settings” adresi üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile Linkedine giriş yapıyoruz. 

Gizlilik > Genel Profilinizi Düzenleyin > bu adımları izleyerek aşağıdaki resimde görüldüğü gibi profilde görünürlüğü düzenleyebilirsiniz.


Genel profilimi hiç kimse için görünür yapma ayarını işaretlediğiniz’de arama motorlarında profiliniz görünmeyecektir. Eğer adınız ve soyadınız değilde fotoğraf veya diğer pozisyonlar için görünmesini istemiyorsanız o zaman yanındaki tik işareti kaldırmanız yeterli olacaktır daha sonra Kaydedin ile işlemi tamamlayabilirsiniz. 

Linkedin profili arama sonuçlarında kapanacak ve gizlenmiş olacaktır. Fakat dediğimiz gibi iş dünyasının Facebook adresi olan Linkedin ile iş bağlantıları yapabileceğinizi unutmayınız. 

Arama Tags & Etiket;

Linkedin üyeliği, Linkedin profili , nasıl gizlenir, Linkedin fotoğrafını gizleme, Linkedin profili görünürlük ayarı, Linkedin profil gizleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın