Sponsorlu Bağlantılar

ipad etkin değil sorunu nasıl çözülür?

6.503 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda ipad etkin değil sorunu çözümü hakkında sık gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız. Bu sorunun temel nedeni etkinleştirme esnasında ipad cihazın bir ağa bağlantının olmaması nedeniyle yaşanan bir hata olduğu için etkin değil hatası çözümünü sizlere vermeye çalışacağız.

Yeni ipad aldınız ve ipad kurulumu esnasında cihazın bir internet ağını wi-fi bağlantısı yada mobil internete bağlı olmadığı için ipad etkin değil problemi yaşanmaktadır. Etkinleştirme esnasında iTunes & iCloud sunucularına bağlantı kurmaya çalışacağı için internet bağlantısı gerekmektedir.

Bu etkileştirme nedeniyle bağlantı kuramadığı sebebiyle ipad etkin değil sorunu yaşanmaktadır. Bu nedenle aşağıdaki çözüm adımlarını uygulamak sureti ile bu sorunu çözeceğiz.

İpad etkin değil sorunu nasıl çözülür?

  • İpad cihazı etkinleştirmek için bilgisayar üzerinden itunes programı aracılığı ile cihazı etkinleştirme yoluna bakacağız.
  • Bilgisayarınızda iTunes yoksa son sürümü olarak “https://www.apple.com/tr/itunes/download/” adresi üzerinden bilgisayara indirin ve kurunuz. 
  • iPad cihazınızı USB Kablo ( Lisanslı ) ile Bilgisayara bağlayınız.
  • Aygıtlar Listesinden İpad cihazı seçiyoruz.
  • “Yeni iPad olarak Ayarla” ayarını seçerek devam ediyoruz.
  • Yeni cihaza isim veriyoruz. 

ipad etkin değil çözümü yukarıda adımları uygulamanız halinde bu sorun ortadan kalkacaktır. Eğer bu sorun devam ediyorsa oluşan hataları yorumlar kısmından yazarak sorunun nedenleri tekrar bulmaya çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

ipad etkin değil sorunu nasıl çözülür? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Tavsiye edilen işlemi yaptım ancak halen İad etkin değil, İTunes’e bağlanın uyarsı alıyorum.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın