Sponsorlu Bağlantılar

Kopyala Yapıştır Kullanılmıyor hatası ve çözümü

61 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bilgisayarda en çok kullandığımız özelliklerden biride kopyala ve yapıştır işlevidir. Kolaylıkla bir yerden bir yere kopyalamak veya taşımak istediğinizde CTRL + C ve CTL + V tuşlarını kullanarak kopyala yapıştır işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 10 ve eski işletim sistemlerinde yaşanabilecek olaylardan biride kopyala yapıştır çalışmıyor sorunu olabilmektedir.

Yazılımsal veya teknik sebeplerden dolay bu tür hatalar zaman zaman yaşanabilmektedir. Bizimde bu konumuzda sizlere kopyala yapıştır kullanılmıyor hatası ve çözümünü vermeye çalışacağız.

KOPYALA YAPIŞTIR SORUNU ÇÖZÜMÜ

Windows 10, Windows 8 ve eski işletim sistemli bilgisayarlarda kopyalama ve yapıştırma işlemi çalışmıyorsa o zaman aşağıda adımları gerçekleştirerek sorunun giderilmesini sağlayabiliriz.

# WİNDOWS GÜNCELLEMESİ

Windows işletim sistemini güncelleştirmeyi deneyin, güncel olmayan bir işletim sisteminde sorunlar görünmeye başlayacaktır. Bu nedenle Windows + I tuşuna basınız Güncelleştirme ve Güvenlik > Güncelleştirmeleri kontrol ediniz ve Güncelleştirme işlemini gerçekleştirin.

# VİRÜS PROGRAMLARI

Eğer kopyala yapıştır hatası alıyorsanız Virüs programları veya Güvenlik duvarı gibi koruma programlarını zaman zaman bu tür problemlerin olmasına neden olabilmektedir. Sizde geçici olarak kopyala yapıştır işlemini sık kullanacağınız işlemlerde geçici kapatarak deneyiniz.

# CHECK DİSK KOMUTU

Bilgisayarın sistem dosyalarında bozukluk varsa bu bozukluğu tamir etmek ve gidermek için check disk komutunu kullanarak sorunu gidererek kopyala yapıştır problemini çözümleyelim.

Daha ayrıntılı bilgi için https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ adresimiz üzerinden nasıl yapılacağına dair detaylı bilgi alabilirsiniz.

# SİSTEM GERİ YÜKLEME

Kopyala ve yapıştır çalışmıyor, işlevini yerine getiremiyorsa o zaman bilgisayarınızı eski bir tarihe geriye almak olacaktır.

Bunun için sistem geri yükleme işlemini yapacağız. Sistem geri yükleme nasıl yapılır https://ademocut.com/windows-10-sistem-geri-yukleme-nasil-yapilir/ yazımızdan okuyabilirsiniz. Böylece sorunu yaşamadığınız eski bir tarihe geri dönebilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz kesim çözüm özelliği taşımamaktadır. Fakat sıklık başvurulan yöntemler bu adımlardan geçmektedir.

Bu konumuzda Windows 10 kopyala yapıştır özelliği kullanılamıyor sorunu ve çözüm yöntemi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın