Sponsorlu Bağlantılar

Kod ile web sitenin php sürümünü öğrenme

56 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda genellikle wordpress ile uğraşan arkadaşlar için php sürümü öğrenme konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Kendinize ait bir web sayfanız, siteniz varsa bunun php versiyonu nasıl öğrenilir konusunda bilgi vereceğiz. Bildiğiniz gibi yakın zamanlarda wordpress admin panelinde php sürümünü güncellemeniz gerekiyor uyarısını okumuşsunuzdur.

Ya da yeni bir tema alırken php sürümünü öğrenip ona göre temanın destekleyip, desteklemediğini bilmeniz gerekecektir. Bizimde bu konumuzda php versiyon öğrenmek için ne yapabiliriz bunu aşağıda vereceğimiz bir kod ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

WEB SİTENİN PHP VERSİYONUNU BULMA

Bunun için küçük bir kod ile bu işi yapmak mümkündür. Bu kodu aşağıda bulabilirsiniz. Bu kodu bir txt dosyasına yapıştırarak info.php olarak kayıt etmeniz gerekecektir.

<? phpinfo(); ?>

Yukarıda kodu bilgisayarınızda açtığınız metin belgesini info.php olarak kayıt ediniz. Daha sonra bunu ftp programı veya cpanel aracılığı ile sitenin kök dosyasına atıyoruz.

Web sitenizin kök dosyası altıktan sonra yapmanız gereken siteadi.com/info.php olarak tarayıcınıza yazdığınızda sitenizin php versiyonu ve MySQL sürümünü kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

PHP SÜRÜMÜNÜ ÖĞRENME KODUNU İNDİR

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi sitemize ait php sürümü 5.6.40 olarak gözükmektedir. Böylece yükseltme ihtiyacınızı cpanel üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Bunun için diğer yazımız cpanel’den php versiyonu yükseltme veya terfi etme yazımızı okuyarak mevcut php güncellemelerini yapabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Temanız çalışmayabilir bunun için php sürümünün destekleyip desteklemediğini tema satın aldığınız kişilerce iletişim geçerek öğrenebilirsiniz.

Bu konumuzda php sürümü öğrenme bulma konusunda siz takipçilerimize bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın