Sponsorlu Bağlantılar

Knox Sayacı nedir?

1.434 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda knox sayacı kavramı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu sorun genelde cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi sorunu ile duyulmaktadır. Bizde bu konudan yola çıkarak Knox sayacı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İnternetten alış veriş yaptığınızda, ikinci el Android telefon satın aldığınızda knox değeri kontrol etmek gerektiği yorumlarda görülmüştür. Bizde bu konumuz sizlere kısa ve sade bir dille anlatımını yaparak bilgilendireceğiz.

Telefonu yeni aldığınızda knox değeri sıfır olmalıdır. Bu değer artmaya başladığında telefonlara güncelleme alamazsınız. Bu nedenle knox değeri Samsung tarafından telefonlarında sunduğu bir güvenlik önlemi diyebiliriz.

Knox telefonun güvenliği anlamında klasörleri şifreleyebilir, virüslerden koruyabilir bu değerlerin oynanması nedeniyle telefonun knox sayacı yükselecek ve telefonunuz garanti kapsamında ise sorun olacaktır.

Telefonun içinde olan müdahaleler nedeniyle bu sayaç değeri artacağı için garanti kapsamında olsa bile dışarıdan müdahale nedeniyle kapsam dışı bile kalacaktır. Telefonun orijinal dosyalarına müdahale edildiği için knox sayacını tetikleyecek ve sayaç artacağı için sorun yaşanacaktır.

KNOX SAYAC DEĞERİ NEREDEN BAKILIR

Telefonu yeni sıfır aldınız telefonun knox sayacı değerini öğrenmek gerekecektir. O zaman telefonu Download Modu üzerinden öğrenmek gerekecektir.

Telefonu kurtarma moduna almanız gerekecektir. Telefonun modeline göre ses açma, ses kısma tuşu ile güç düğmesine birlikte bastığınızda yatık Android işareti gelene kadar basılı tutun ve kurtarma moduna alınız.

KNOX SAYACI DEĞERİNİ ÖĞRENME

Download modu aldığınızda telefonun knox sayacı KNOX WARRANTY VOID olarak ifade edilmektedir. Bu değerler 0x0 olarak gelmesi gerekmektedir. Eğer telefonun yazılımına müdahale edildiyse root yapıldıysa, kernel, modifiye veya farklı bir müdahale edildi ise 0x1 olarak artacaktır.

Bu durumda telefona müdahale edildiği için knox değeri arttığı için cihaza müdahale nedeniyle garanti kapmasında kalmaktadır.

Kısaca Samsung telefonlarda telefonun içinde işletim sistemini knox sayacı ile korumaya alarak güvenlik önlemi olarak telefonda samsung teknik destek ekibi dışında müdahale edildiğinde knox değeri artmasıyla telefonda değişiklikleri algılayan sisteme knox sayacı denilmektedir.

Bu konu anlatımında knox sayacı nedir, knox sayacı değeri nasıl öğrenilir konusunda takipçilerimize bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın