Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Yüzde % İşareti Nasıl Yapılır?

37.151 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Klavyesini kullanarak Yüzde % işareti nasıl yapılır? bununla ilgili olarak değişik yollar ile anlatım yapmaya çalışacağız. Matematiksel işlerde , Banka oranları hesaplanırken , Bir sayının yüzdesini hesaplanırken kullandığımız yüzde işareti her zaman işimize yaracak bir simge ,sembol olarak Karşımıza çıkmaktadır.

klavyede-yuzde-isareti-sembolu-nasil-yapilir

Yüzde Sembolü nasıl yapılır? Klavye üzerinde pratik olarak Shift+5  tuşlarına birlikte bastığımızda % işaretini hemen yapabiliriz. Bunun dışında Yüzde Simgesini Ascii Kod tablosunu kullanarak da yapabiliriz. 

Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 7 veya Xp sürümlerinde Ascii Kod Tablosunu açmak için aşağıdaki adımları takip ediniz. 

Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem adımları size Ascii kodlarının bulunduğu diğer özel karakterleri yapabileceğiniz tablodur.

klavyede-yuzde-isareti-nasil-yapilir

 

% Sembolü , yüzde sembolü unicode karşılığı U+0025 dir. Bu kodu Gelişmiş Görünüm’de Unicode’a git yerine yazarak kolay şekilde bulabilirsiniz.

%

Diğer yolu ise % yüzde işaretini kopyala – copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste(ctrl+v) yaparak istediğiniz word (doc) , Metin Belgesi ( txt) veya Excel ( xls,xlsx) uzantılı dosyalara yapıştırarak kullanabilirsiniz. Aradığınız ve bulamadığınız Emoji , Smiley sembollerini Emoji Kütüphanesinde bulabilirsiniz.

Arama Tags – Etiketler ;

klavyede yüzde işareti , klavyede yüzde simge işareti nasıl yapılır , klavyede yüzde sembolü nasıl yapılır, klavyede % işareti , % simgesi , % sembolü 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede Yüzde % İşareti Nasıl Yapılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın