Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Yukarı Aşağı Ok ↕ İşareti Nasıl Yapılır?

1.505 views
Sponsorlu Bağlantılar

Klavye ile yapılan özel işaretlerden biride yukarı aşağı ( Up Down Arrow ) işaretidir. Bu yukarı ve aşağı yön oku nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Bilgisayar klavyesi üzerinde bununla ilgili olarak özel bir tuş takımı yoktur. Yukarı aşağı yön ok simgesini yapabilmek için ascii kod tablosunu kullanmamız gerekecektir.

Windows 10 , Windows 7 işletim sistemlerinde Başlat > Tüm Program > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem adımlarını izleyerek Karakter Eşlem – Charmaps tablosunu açıyoruz.

yukari-asagi-yon-oku-up-down-arrow

yukarı aşağı ok sembolü’nün UniCode Kod karşılığı U+2195 dir. Gelişmiş Görünüm işaretleyerek Unicode git yerine 2195 yazarak aşağı yukarı ok işaretini hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ayrıca en basit ve kısa yol kopyala – copy ( ctrl+c) ve Yapıştır – Paste ( ctrl+v ) yani kopyala yapıştır yaparak sonsuz ok işaretini istediğiniz word , excel veya txt dosyalarında kullanabilirsiniz. Bununla birlikte ayrıca İos ve Android akıllı telefonların emoji klavyesini kullanarak kullanabilirsiniz. Bulamadığınız Emojiler için Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

yukarı aşağı ok işaretleri , aşağı yukarı yön ok simgesi , yukarı aşağı ok sembolü nasıl yapılır klavyede , how up down arrow , aşağı ve yukarıyı gösteren yön ok işareti , ok emoji , smiley

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın