yavru kedi sahiplenme

Klavyede Türk Bayrağı ☪ Simgesi Nasıl Yapılır?

124.524 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyesini kullanarak yapabileceğimiz sembollerden biride Şanlı Türk Bayrağımızdır. Yeni nesil akıllı telefonların Android ve İos işletim sistemli iphone telefonlarda emoji klavye üzerinde bayraklar bölümünde çıkan Türk Bayrağı Simgesini isterseniz oradan kopyala-copy ( ctrl+c ) ve yapıştır – paste ( ctrl+v) tuşları ile alıntı yapabilirsiniz. Bizim konumuzda masaüstü Desktop veya Dizüstü bilgisayarda klavye üzerinden Türk Bayrağı Sembolü nasıl yapılır bununla ilgili olarak pratik bilgi vermeye çalışacağım.

turk-bayragi-simgesi

iki farklı adım ile Türk Bayrağı işareti yapabilirsiniz. Bunlardan ilk adım ☪ buradan bu simgeyi kopyalama yaparak alabilirsiniz.  ?? emoji klavyede bu şekilde çıkmaktadır. Diğer adım ascii karakter kodlarını kullanarak tablo üzerinden kopyalama yapabiliriz. Ay Yıldızlı Bayrağımı karakter eşlemi ile yapabilmek için Windows 10 işletim sisteminde arama yerine karakter eşlem yazdığınızda veya Windows 7 işletim sistemlerinde Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlemi ( charmap)  adımlarını izleyerek ulaşabiliriz.

turk-bayragi

Türk Bayrağı , Ay Yıldızlı Bayrak Sembolü için Evrensel Kodu U+262A kodudur. Ay Yıldız Simgesini MS Gothic yazı tipiyle bulabilirsiniz. Böylece buradan bu simgeyi kopyalayabilir word dosyalarında , txt veya excel dosyalarında kullanabilirsiniz. Size göre en pratik olan yolu seçerek sohbetlerde , yazışmalarda Türk Bayrağı Sembolünü Kullanabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

klavyede ay yıldız simgesi nasıl yapılır , klavyede türk bayrağı sembolü nasıl yapılır , türk bayrağı simgesi klavyede nasıl kullanılır , türk bayrağı işareti nasıl yapılır , ay yıldız işareti , türk bayrağı simgesi , türk bayrağı işareti emoji , türk bayrağı simgesi emoji , türk bayrağı simgesi kopyala , türk bayrağı emoji , türk bayrağı smiley ,

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede Türk Bayrağı ☪ Simgesi Nasıl Yapılır? (7 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın