Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede tiyatro işareti nasıl yapılır?

592 views
Sponsorlu Bağlantılar

Yunanca görme yeri olarak bahsedilen Tiyatro kelimesinde temsil edilen tiyatro simgesinde mimikler genel olarak maskeler ile yapıldığından tiyatro işareti iki maske olarak simgelenmiştir. Bizde bu konumuzda tiyatro sembolü bu iki maske nasıl yapılır? Bunu anlatmaya çalışacağız.

Bilgisayar klavyesinde sık kullanılan işaretler vardır, bu sık kullanılan işaretleri bulamıyorsanız, “Karakter Eşlem” veya “Ascii” kod tablosu yardımı ile bilgisayarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Bizde tiyatro simgesi klavyede yapmak için karakter eşlem tablosu üzerinden oluşturarak istediğiniz Excel, Word veya Metin Belgelerinde kullanabilirsiniz.

Tiyatro Simgesi Nasıl Yapılır?

  • Win+R tuşlarına birlikte basarak Çalıştır penceresini açıyoruz.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazarak açalım.

Yazı tipi ; Webdings seçiyoruz bu alanda yazı tipi altında istediğiniz tiyatro simgesini bu alanda kolaylıkla bulabilirsiniz. Unicode U+1F3AD dir.

Bunun dışında eğer isterseniz kopyala yapıştır olarak aşağıdaki alandan kopyalayarak istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

🎭

Bilgisayar klavyesinde yapamadığınız diğer emoji, smiley ve icolar için Emoji Kütüphanesi üzerinden bütün Apple, Samsung, Windows ve diğer işletim sistemleri için kullanabileceğiniz sembolleri, emojileri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Trajedi ve Komedi Maskeleri, ikili maske, yunan tiyatro maskesi olarak bilinen tiyatro sembolü bu şekilde yapabilirsiniz. Her yıl 27 Mart da Dünya Tiyatrolar günü olarak kutlanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın