Sponsorlu Bağlantılar

Klavye’de Su İşareti Nasıl Yapılır?

1.391 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da özel karakterler nasıl yapılır? konusunda su işareti, su simgesi nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Bu günün dünya su günü olması nedeniyle’de bu günkü konumuzda su sembolü klavyede nasıl yapılır? konusunu anlatalım.

Bilgisayarda özel işaretler, karakterlerin bazıları klavye üzerinde kısayolları mevcuttur. Bunun dışında bazı karakterlerin yapılması için “karakter eşlem” ve ascii kod tablosundan yararlanmak gerekmektedir. Win+R tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresine charmap komutunu yazdığımızda karakter eşlem tablosu kullanılabilir. Bunun dışında Alt tuşlarına basarak bazı özel karakterler rakam karşılığı ile oluşturabilirsiniz. 

Buraya kadar özel karakterler nasıl yapılır kısaca anlatmaya çalıştık, şimdi su simgesi nasıl yapılır hemen anlatıma geçelim. 

Su İşareti Nasıl Yapılır?

bilgisayar klavyesi üzerinde ve özel karakterler arasında su simgesi ile ilgili herhangi bir şey yoktur, fakat bizim yapacağımız emoji kütüphanesi üzerinden bu özel karakteri yapabiliriz. Normal olarak suyun kimyasal formülü H2O ile simgelenmektedir. Fakat akıllı telefonlarda kullanabileceğiz, emoji , smiley olarak kullanabileceğiniz, işaret olarak kopyala yapıştır ile alabilirsiniz.

🌊

aslında bu işaret su dalgası olarak’da kullanıldığı için su simgesi olarak’da kullanılıyor. Bunun yayında plaj işareti, okyanus dalgası, deniz ve dalga işareti olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca unicode karşılığı ise U+1F30A olarak belirtilmektedir. 

buradan kopyala yapıştır ile metin belgesinde, excel, word, iphone ve diğer android telefonlarda ayrıca kullanabilirsiniz. su işareti için messenger, mozilla, samsung, lg, twitter gibi diğer sosyal ağ platformlarında ayrıca kullanılabilir. 

Arama Tags & Etiket;

su işareti, su simgesi, su sembolü, deniz dalgası, okyanus dalgası, dalgalı su, water wave, klavyede nasıl yapılır, su işareti yapma, su simgesi Windows 10

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın