Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Şemsiye ( ☂ ) İşareti Nasıl Yapılır?

3.348 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda şu kış ayında yağan kar ve yağmurdan korunmak için kullandığımız şemsiye işareti nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi verelim diye düşündük. Bilgisayar klavyesi üzerinde bulunan özel işaretler yanında ayrıca klavyede olmayan simgelerde mevcuttur. 

semsiye-isareti-nasil-yapilir-klavyede

Bu işaretleri ve bununla birlikte Şemsiye simgesi ☂ klavyede nasıl yapılıyor? sorusuna cevap verelim. Bu işaretler ascii kod tablosu diğer adıyla karakter eşlem tablosu ile yapılmaktadır. Şimdi Windows 10 , Windows 7 veya diğer sürümlerde olduğu gibi karakter tablosu için win+r tuşlarına basalım ve çalıştır penceresini açalım.

umbrella-semsiye-isareti-nasil-yapilir-klavyede

Çalıştır penceresine charmap komutunu yazınız karakter eşlem tablosu açılacaktır. Bu tabloda Şemsiye Sembolü unicode karşılığı U+2602 dir. Unicode’a git yere bu kod numarası yazdığınızda Umbrella ( şemsiye ) işareti bulabilir ve buradan kopyala bilirsiniz. 

ayrıca şemsiye simgesi için yukarıdan işareti kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste(ctrl+v) tuşlarını kullanarak istediğiniz word , excel veya metin belgesine yapıştırabilir ve kullanabilirsiniz. Bilgisayar ve akıllı telefonlarda arayıp da bulamadığınız emoji , smiley işaretlerini Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

Şemsiye işareti ,Şemsiye simgesi , Şemsiye sembolü , Şemsiye işareti nasıl yapılır klavyede , Şemsiye simgesi yapma , Şemsiye sembolü kopyala , umbrella sign , umbrella symbol , зонтик символ , Как подписать зонтик

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın