Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Radyasyon ☢ İşareti Nasıl Yapılır?

4.850 views
Sponsorlu Bağlantılar

Elektromanyetik ışıklarını meydana getiren unsurların tamamına Radyasyon denilmektedir. Tehlike olan bu maddeler bulunduğu ortamlarda Radyasyon ☢ işareti ile belirtilmektedir. Bizim bu konumuzda bilgisayar klavyesinde radyasyon işareti nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi aktarmaya çalışacağım.

radyasyon-simgesi-nasil-yapilir

Akıllı telefon klavyelerinde emoji klavyesi üzerinde radyasyon işareti yapabilirsiniz bu çok kolaydır fakat bilgisayar klavyesi üzerinde herhangi bir kısayol tuşu yoktur Bunun için özel karakterleri yapabildiğimiz ascii karakter tablosunu kullanmamız gerekecektir.

Windows 10 , Windows 7 veya Xp işletim sistemlerinde karakter eşlem – charmap tablosunu açabilmek için Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem adımları ile ascii tablosunu açıyoruz.

klavyede-radyasyon-isareti-nasil-yapilir

Tabloyu açtığınızda Ms Gothic yazı karakteri seçiyoruz ve Radyasyon Simgesi UniCode karşılığı U+2622 dir. 2622 kodunu gelişmiş görünüm kısmında git kısmına yazarak Radioactive Sing yani radyasyon sinyali sembolüne gidebilirsiniz.

Ayrıca en basit yolu yukarıda radyasyon simgesini kopyala – copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste (ctrl+v) tuşları ile kopyala yapıştır yaparak istediğiniz excel , word , txt dosyasına yapıştırabilirsiniz. Böylece daha hızlı bir şekilde pratik yoldan yapabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

radyasyon işareti nasıl yapılır , radyasyon simgesi nasıl yapılır , radyasyon sembolü nasıl yapılır , radyasyon simgesi klavye , radyasyon sembolü klavye , radyasyon işareti klavye , radioactive sing , how radioactive sing , radioactive sing create keyboard

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın