Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Maça ♣ İşareti Simgesi Nasıl Yapılır?

5.859 views
Sponsorlu Bağlantılar

iskambil kağıt serisinden olan Maça ♣ işareti nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Maça Kağıdı , Maça Kızı , Maça Oğlan gibi kelimeler hiç de yabancı değildir kulaklarımıza..!

Buna Tipik olarak ölüm ile yakıştırılır , Bu anlatımda maça simgesi , maça işareti klavyede nasıl yapılır? bununla ilgili olarak anlatım yapacağım. ♣ işareti iki farklı yol ile yapabiliriz birincil adımda akıllı telefonlarda emoji klavyede yapabiliyoruz Bunda hiç bir sıkıntı yok diğer adım ise bilgisayarın klavyesinde yapabilmektir.

maca-isareti-nasil-yapilir-klavyede

Klavye üzerinde herhangi bir kısayol tuşu yoktur bunun için ascii kod tablosu ile yapabiliriz. Ascii karakter kod tablosu açabilmek için Windows 10, Windows 7 gibi işletim sistemlerinde Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçlar > Karakter Eşlem adımları ile tabloyu açalım.

Özel karakterlerin olduğu tabloyu açtığınızda karşınıza yüzlerde karakteri bir arada görebilirsiniz. Burada sizin yapacağınız.

maca-simgesi-black-spade-suit

Maça Kağıdı ( Black Spade Suit ) simgesinin UniCode karşılığı U+2660 ‘dir. Bu kodu arama yerine yazdığınızda hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Eğer bulamazsanız yazı tipini Ms Gothic olarak seçebilirsiniz . Böylece klavyede maça işareti nasıl yapılır? hızlı bir şekilde yapabiliriz.

Başka bir yolu bilinen en basit yol kopyala – copy ( ctrl+c ) ile yapıştır – paste ( ctrl+v ) yaparak benim sayfam üzerinden alabilirsiniz. Böylece en basit ve pratik şekilde ♣ symbol yapabilirsiniz.

Aramalar;

maça simgesi nasıl yapılır klavye , maça sembolü nasıl yapılır , maça işareti nasıl yapılır , maça simgesi emoji , maça emoji , ♣ emoji ,  ♣ smiley , top marks , spades symbol , spades symbol , How spade symbol

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın