Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Kupa ♡ İşareti Nasıl Yapılır?

445 views
Sponsorlu Bağlantılar

İskambil Oyun Kağıt türünden biri olan Kupa Kağıdı simgesi nasıl yapılır? bununla ilgili olarak bilgi aktarmaya çalışacağım. Kupa İşareti ♡ yapabilmek için iki farklı yol sunacağım. Kupa Simgesi klavyede nasıl yapılır bununla ilgili hemen ilk adıma geçelim.

iskambil-kupa-maca-sinek-karo-isareti-nasil-yapilir

Bu işareti yapmak için klavyede bir kısayol yoktur sadece özel karakterleri yapabileceğimiz , ascii karakter kodlarının olduğu ( charmap ) tablosunu açarak kopyalama işi ile yapabiliriz.

Windows 10 , Windows 7 , Xp diğer işletim sisteminin sürümlerinde hemen hemen aynıdır. Bunun için Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem adımları ile özel karakterlerin olduğu tabloyu açabilirsiniz.

kupa-isareti-nasil-yapilir-klavyede

 

Kupa Sembolünün unicode karşlığı U+2661 dir. Yazı Tipi= MS Gothic olarak seçin ve arama yerine bu kodu yazdığınızda bulma imkanı vardır.

Diğer bir yol ise en pratik olanı kopyala – copy (ctrl+c) ve yapıştır – paste (ctrl-+v) ile yapabilmeniz benim sayfam üzerinden bu simgeyi alabilir ve istediğiniz word – excel , txt dosyasına yapıştırabilirsiniz.

Aramalar;

kupa işareti nasıl yapılır klavyede , kupa sembolü nasıl yapılır , kupa simgesi nasıl yapılır , kupa sembolü , kupa işareti , kupa simgesi , iskambil kağıdı kupa işareti , playing cup , white heart suit

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın