Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Küçük Eşittir ( ≤ ) İşareti Nasıl Yapılır?

105.147 views
Sponsorlu Bağlantılar

Matematik hesaplamalarında , formüllerde sıklıkla sorulan sorularda karşımıza çıkan küçük eşittir formülü işareti olarak X ≤ 5 gibi sorularda x küçük veya eşittir tarzı sorularda kullanılan küçük eşittir işareti nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi vereceğiz. 

Bilgisayar klavyesinde bazı işaretlerin kısayol tuşu yoktur. Bu kısayolu olmayan işaretler için ascii kod tablosu veya diğer adıyla karakter eşlem tablosu kullanılmaktadır. Küçük eşittir işareti‘de klavyede yapabilmek için bu tabloyu kullanmak gerekmektedir. Windows 10 , Windows 7 veya diğer işletim sistemlerinde kullanmak için win+r tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açalım.

Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazarak “karakter eşlem” tablosunu açalım. Karakter eşlem tablosunda arayıp da bulamadığınız tüm işaretleri , simge ve sembolleri bulmanız mümkündür.

klavyede küçük eşittir simgesi yapabilmek için unicode’a git : yerine U+2264 kodunu yazdığımızda otomatik olarak bulacaktır. küçük eşittir simgesi unicode karşılığı U+2264 dir. Buradan Seç > Kopyala yaparak bu küçük eşittir sembolünü buradan alabilirsiniz.

aynı zamanda küçük eşittir ( Less – Than Or Equal To ) sembolünü yukarıdaki yerden kopyala-copy (ctrl+c ) ve yapıştır-paste (ctrl+v) tuşları yardımı ile alabilir ve istediğiniz excel , word , metin belgesinde kullanabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

küçük eşittir işareti , küçük eşittir işareti klavyede nasıl yapılır , küçük eşittir simgesi nasıl yapılır , küçük eşittir sembolü nasıl yapılır , küçük ve eşittir işareti , küçük ve eşittir simgesi , klavyede , klavye kısayolu , küçük eşittir matematik how to make

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın