Sponsorlu Bağlantılar

instagram hangi telefonları destekliyor?

5.631 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda instagtamın desteklediği cihazlar, hangi telefonları destekler bununla ilgili sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Kullandığımız akıllı telefonlar’da sistem güncellemesi veya kullandığımız uygulama güncellemeleri sonrası yeni gelen özellikler bazen cihazlarda uyumsuzluk yapabilmektedir. 

Örnek verecek olursak iphone 4 telefonlar şuan İOS 7.1.2 sürümü desteklemektedir fakat güncel olarak İOS 10 ve üstüdür. Güncelleme yapıldıkça app uygulamalarda bu durumda kayıtsız kalmayarak yeni güncellemeler ile bu sürümlere ayak uydurmaktadır. Telefonlarda işletim sistemi desteğini kestiğinde sürüm eski kalabilmektedir. Şimdi bu konumuzda instagram hangi telefonları destekler bununla ilgili sizlere bir önemli bilgi vermek istiyorum.

İNSTAGRAMIN DESTEKLEDİĞİ TELEFONLAR ;

İOS CİHAZLAR İÇİN ;

instagramın destek verdiği telefonlar, telefonun kullandığı işletim sistemine göre belirlemektedir. Şuan kullanılan en son sürüm app instagram uygulaması İOS ( iphone, ipad ) cihazlarda sürüm olarak İOS 8.0 veya üst sürümünü gerektirmektedir. Bu konu ilerleyen aylarda, yıllarda değişkenlik sağlamaktadır. Bunun altındaki sürümlerde eski versiyonlara destek verdiği için instagramın bazı özelliklerini kullanamazsınız ve sürüm sorunu, uyumsuzluğu nedeniyle sorunlar görülmektedir.  İphone 4S ve sonraki telefon modellerini şuan için desteklemektedir ileri ki dönemlerde İphone 4 gibi sonu gelecektir.

ANDROİD CİHAZLAR İÇİN ;

İnstagram son sürümü olan 10.24 sürümü Android tabanlı telefonlarda en düşük sürüm güncellemeleri olarak Jell Bean 4.1 sürümünde ( API 16 )  minimum , Android 6 Marshmallow ( API 23 ) sürümünü desteklemektedir. instagram android cihaz desteği 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın