Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Karo ♦ simgesi nasıl yapılır?

2.419 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda klavyede özel işaretler nasıl yapılır konusu üzerine iskambil kağıdı Karo ♦ işareti nasıl yapılır? bununla ilgili pratik bilgi vermeye çalışacağım. İskambil kağıdı çeşitlerinden biride Karo Sembolüdür. Karo simgesi , ios veya android işlemcili telefonların emoji klavyesi üzerinden de yapmak mümkündür.  Bununla birlikte ayrıca klavye üzerinden herhangi bir kısayolu veya kodu olmamasına rağmen ascii karakter kod tablosunu kullanarak karo sembolünü yapabiliriz.

klavyede-karo-isareti-nasil-yapilir

Karo simgesi klavyede nasıl yapılır?

Windows 10 , Windows 7 işletim sistemleri ve diğer ürünlerde arama kısmına karakter eşlem ( charmap ) yazarak veya Başlat > Tüm programlar > Donatılar > Sistem Araçları > adımlarını kullanarak karakter eşlem veya diğer adıyla ascii kod tablosunu açabiliriz.

siyah-karo-simgesi-nasil-yapilir

Karo simgesinin Unicode karşılığı U+2666Siyah Karo Takımı” bulabilirsiniz. Bu sembolü MS Gothic yazı tipi üzerinden bulmanız mümkündür. Ayrıca diğer en pratik yol kopyala – copy ( ctrl+c ) ve yapıştır – paste ( ctrl+v ) işlemleri ile bu sayfadan alabilirsiniz. Böylece bu kodu excel , word veya txt dosyalarını kullanabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

karo simgesi nasıl yapılır , karo işareti nasıl yapılır , karo sembolü nasıl yapılır , karo simgesi klavye, karo işareti klavye , karo sembolü klavye , ♦ işareti , ♦ sembolü , ♦ simgesi , karo emoji , karo işareti emoji , karo smiley

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın