Sponsorlu Bağlantılar

klavyede karekök işareti √ nasıl yapılır?

98.813 views
Sponsorlu Bağlantılar

Karekök ; karesi verilen bir sayıya eşit olan bir sayıdır buna en iyi örnek verecek olursak 6 sayısının karakökü 36 ‘dır. Matematik veya diğer mühendislik alanlarında hesaplamada kullanılan sayıları temsil etmek için Karekök işareti olarak  kullanılmaktadır.

Karakök işareti yapmak için klavye tuşlarını kullanarak nasıl yapılır? bununla ilgili olarak pratik nasıl yapılır? bununla ilgili adımları söyleyeceğim. Bilgisayar klavyesini kullanarak Karakök simgesi yapmak için Ascii kodlarını veya Karakter eşlemini kullanabilirsiniz.

Karakter Eşlemi Kullanımı ;

asciitable

Başlat -> Programlar -> Donatılar -> Sistem Araçları -> Karakter Eşlem adımlarını kullanarak karakök işaretini çıkartabilir yapabilirsiniz. UniCode‘a Git yazan yere 221A yazdığınızda işareti bulacaksınız.

Kopyala / Yapıştır Kullanımı ;

karakök işareti - karakök sembolü

Bunun dışında Karakök işaretini kopyala yapıştır olarak  veya √¯ olarak yapabilirsiniz. Bu aslında en kolayı demek geliyor fakat google arama yapmak ve herhangi bir site üzerinden bu karakök işaretini bulup copy + paste yaparak Word , Excel veya Metin Belgesi ( txt ) üzerinden kullanabilirsiniz.

Ascii Kodları ile Karakök Kullanımı ;

karekök ascii kodu işareti √¯  bu işaretin ascii kod yani Alt + Numara tanımı bulamadım Bunun için en mantıklı olanı kopyala ve yapıştır olacaktır. 

Arama Tags & Etiket ;

kök sembolü nasıl yapılır , karakök işareti nasıl yapılır , karakök sembolü nasıl yapılır , karakök simgesi klavyede nasıl yapılır , karakök işareti , square root , √ ne demek

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

klavyede karekök işareti √ nasıl yapılır? (5 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Hocam merhaba. Yararlı içerik olmuş ama √- bu şekilde bir gösterim yoktur. -√x olarak gösterilir bilginize.

    Teşekkürler.

  2. Hocam karakök değil karekök bunu bilin yaa ve 6 sayısının karekökü 36 değil :D

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın