Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede kaplıca işareti nasıl yapılır?

1.094 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda bilgisayar klavyesi kullanarak özel karakterlerin nasıl yapılacağına dair sizlere bu konumuzda kaplıca işareti klavyede nasıl yapılır? konusu hakkında bilgi vereceğiz.

Harita , Doğa ile uğraşanlar için özel simgelerden biri olan kaplıca simgesi yapma işlemi öncesi biraz ön bilgi verelim. Bildiğimiz kadarıyla pc klavyesinde sıklıkla kullanılan karakterler için kısayol olarak sıklıkla kullanıldığı için Ctrl, Alt, Shift, Fn tuşları sayesinde yapabiliyoruz.

Klavyede olmayan simgeler ise karakter eşlem, ascii kod tablosu yardımı ile yapılabilmektedir. Bu konumuzda klavyede bulunmayan kaplıca sembolü için karakter eşlem tablosu yardımı ile bu özel sembolü yapmaya çalışacağız.

Kaplıca Sembolü Nasıl Yapılır?

  • Win+R tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresi açacağız.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazalım ve entere basınız.
  • Yazı Tipi ; Ms Gothic şeklinde ayarlıyoruz.

Kaplıcaları sembol eden bu işaretin Unicode U+2668 ‘dir. Unicode’a git yazan yere bu kodu yazarak kolaylıkla erişim sağlayabilir bulabilirsiniz. Seç ve Kopya ile kaplıca işareti istediğiniz yere Excel, Word, Metin Belgesi olarak yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Bunun dışında kaplıca sembolünü yukarıda alandan kopyala, yapıştır ile istediğiniz alanda kullanmak üzere kopyalaya bilirsiniz.

Bunun dışında kaplıcalar simgesi dışında klavyede arayıp da bulamadığınız özel karakterleri sembolleri Emoji Kütüphanesi üzerinden arayıp bulabilirsiniz. Emoji, smiley, ikonları bu alandan İngilizce olarak aratıp bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın