Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Japon Yeni ( ¥ ) İşareti Nasıl Yapılır?

3.271 views
Sponsorlu Bağlantılar

Özel simgelerden Japon Para Birimi “Japon Yeni” İşareti nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Japon Yeni ¥ simgesi klavye üzerinde herhangi bir kısayol tuşu yoktur. Bunu yapabilmek için özel karakter tablosu olan “karakter eşlem” tablosunu kullanacağız. 

japon-para-birimi-jyp-simgesi

Windows 10 , Windows 7 veya diğer işletim sistemlerinde tabloyu açmak için win+r tuş takımı birlikte basınız ve çalıştır penceresi açılacaktır. Bu pencereye charmap komutunu yazınız ve tablo açılacaktır. Diğer Ascii Kod tablosundaki tüm karakterleri buradan bulabilirsiniz. 

japon-yeni-isareti-unicode

 

 

Japon Yenijpy ) sembolü unicode karşılığı U+00A5 dir. Bu kodu unicode git yazan yere yazıldığında rahatlıkla bulabilirsiniz. Böylece Japon Yeni işaretini kolaylıkla istediğiniz word , excel veya metin belgesine buradan kopya yapıştır ile alabilirsiniz.

¥ 

diğer japon yeni simgesi için yukarıda kodu kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste (ctrl+v) tuşları kullanarak kullanabilirsiniz. Smiley veya Emojilerde bulamadığınız özel karakterleri Emoji Kütüphanesi üzerinden alarak akıllı telefonlarda app uygulamalarında , bilgisayarlarda kullanabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

japon para birimi işareti nasıl yapılır klavyede , japon yeni işareti , japon yeni simgesi , japon yeni sembolü windows 10 , jpy işareti , jpy simgesi , jpy sembolü , japon para birimi nasıl , japon yeni işareti nasıl yapılır , ¥ işareti , ¥ simgesi , ¥ sembolü , ¥ unikode

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın