Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Gazete işareti nasıl yapılır?

546 views
Sponsorlu Bağlantılar

Yakın zamanda Gazeteciler Günü ‘nü kutlayacağımız şu günlerde bizde gazete işareti nasıl yapılır? konusunda sizlerde bilgi vermeye çalışacağız.

Bilgisayar klavyesinde bazı karakterler vardır ki! Bunlar çok kullanıldığı için klavyede kısayol olarak eklenmiştir. Bazı özel karakterler ise klavyede olmadığından karakterler ise karakter eşlem tablosu veya ascii kod tablosu ile yapılmaktadır.

Bizde bu konumuzda gazete simgesi klavyede nasıl yapılır? gazete simgesi oluşturma hakkında destek vermeye çalışacağız. 

Bilgisayar Klavyesinde Gazete Simgesi Nasıl Yapılır?

Pc klavyesinde gazete simgesi için rulo gazete kağıdı işareti yapacağız. Bunun için “karakter eşlem” tablosundan faydalanacağız. 

  • Windows Tuşu+R tuşlarına birlikte basıyoruz.
  • Çalıştır Penceresi açılacaktır.
  • charmap komutunu yazın ve enter basınız.
  • Yazı Tipi “Webdings” seçiyoruz.

Karakter Kodu : 0xA9 olarak geçmektedir. Buradan rulo gazete kağıdı Seç ile işaretledikten sonra Kopyala ile bilgisayarın hafızasına alıyoruz ve istediğimiz Excel, Word, Metin Belgesi alanında yapıştırabilirsiniz. Ayrıca gazete sembolü Unicode U+1F5DE olarak belirtilmiştir.

Bunları yapmak istemiyor ve hazır gazete simgesi kullanmak isterseniz o zaman aşağıdan bu emojileri kopyala+yapıştır yapabilirsiniz. 

📰

https://emojipedia.org/newspaper/” adresi üzerinden kullanacağınız platformda Apple, Samsung, Lg, Windows, Whatsapp, Facebook ve Messenger hangisinde kullanacaksanız bu alandan kopyalayın.  Bunun dışında gazete simgesi pc de kullanmak için yukarıda verdiğimiz ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Gazete sembolü ve diğer arayıp da bulamadığınız emoji, icon, smiley için Emoji Kütüphanesi üzerinden aramak sureti ile bulabilirsiniz.  Ayrıca bir çok özel karakterleri bu site üzerinden bularak akıllı telefonlarda kullanmak için sık kullanılanlara ekleyebilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın