Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede dharma tekerleği ( ☸ ) nasıl yapılır?

744 views
Sponsorlu Bağlantılar

dharma tekerleği veya dharma tekeri sekiz aşamalı asil yol Budizm inancına göre acıları sona erdiren yol olarak kabul edilir. Budizm inancı ile ilgili bu dini simge bilgisayar klavyesinde nasıl yapılır? bunu anlatmaya çalışacağım. 

dini simgeler konusunu daha önce anlatmıştım bu konumuzda bu özel karakter simgelerinin nasıl yapıldığı üzerine ascii kod tablosu kullanarak anlatım yapalım.

dharma-carki

Windows 10 , Windows 8.1 veya Windows 7 gibi işletim sistemlerinde karakter eşlem tablosunu açarak bu özel karakterleri yapabiliriz. Win+R tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açıyoruz ve bu pencereye charmap komutunu yazalım ve entere basalım.

dharma-tekerlegi-nasil-yapilir-klavyede

Wheel Of Dharma ( dharma tekerleği ) işareti unicode karşılığı U+2638 bu kodu yukarıda örnek tabloda olduğu gibi unicode’a git : yazdığınızda kolaylıkla bulabilir Seç butonu ile seçerek kopyala yapabilirsiniz.

 ☸

Ayrıca dharma tekerleği işaretini yukarıdan kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste(ctrl+v) ile istediğiniz tabloya excel , word , metin belgesine kopyala yapıştır yaparak kullanabilirsiniz. Ayrıca arayıp da bulamadığınız emoji , smiley akıllı telefonlarda , pc kullanmak için Emoji Kütüphanesinden bulabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

dharma tekerleği , dharma tekeri , dharma tekeri nasıl yapılır , dharma tekerleği işareti klavyede , dharma tekeri simgesi nasıl yapılır , dharma sembolü nasıl yapılır , dharma tekerleği budizm , dharma işareti , dharma simgesi , dharma çarkı işareti , dharma çark simgesi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede dharma tekerleği ( ☸ ) nasıl yapılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın