Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede delta { Δ } işareti nasıl yapılır

3.621 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda bilgisayar klavyesinde delta işareti nasıl yapılır bunu Windows 10, Windows 8,Windows 7 işletim sistemi kullanan kullanıcılar için anlatmaya çalışacağız. Klavyede sıklıkla kullanılan özel işaretler, simgeler, karakterler Shift, Ctrl, Alt, Alt GR, Fn tuşlarını kullanarak yapılmaktadır.

Klavyede bulunmayan özel karakterler ise ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu üzerinden yapılabilmektedir. Bizimde bu konumuzda delta sembolü klavyede nasıl yapılır bunu bu makalemizde yer almaktadır.

PC’DE DELTA SEMBOLÜ YAPMA

Yunanca harfin dördüncü harfi olan delta harfi Türkçe karşılığı olarak yoktur. Bu özel simgeyi konumuzun başında dediğimiz gibi karakter eşlem tablosu üzerinden yapacağız.

Şimdi delta simgesi veya delta harfini yapabilmek için ilk önce karakter eşlem tablosu nasıl açılıyor oradan başlayalım.

Windows + R harflerine birlikte basarak “çalıştır penceresi” açılacaktır. Bu pencereye “charmap” komutunu yazarak karakter eşlem tablosunu açınız.

Delta harfi yapabilmek için “gelişmiş görünüm” kutucuğunu işaretleyiniz. Delta harfi simgesi Unicode U+0394 karşılığı gelmektedir. Bu kodu Unicode’a git: 0394 yazan yere bu şekilde yazdığınızda bu özel karakteri bu tablo üzerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bu alandan Seç > Kopyala ile panoya kopyalamak suretiyle başta Excel, Word, Txt, Metin belgesi üzerinde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Δ

Yukarıda işlemleri ben yapamam diyorsanız kopyala ( ctrl+c) tuşlarını kullanarak kopyalayın yapıştır ( ctrl+v ) tuşları kullanarak istenilen alanda kullanabilirsiniz.

Ayrıca delta harfini Excel de / Ekle / Simge alanından bulabilirsiniz. Buradan da yapabilirsiniz. Bunu aynen Word’de yapılabilmektedir.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda delta harfi işareti nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınızı sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

ARAMALAR;

Delta işareti, delta simgesi, delta sembolü, delta emoji, delta harfi işareti, delta harfi simgesi, delta harfi sembolü, delta işareti klavyede, delta sembolü klavyede, delta sembolü klavyede

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın