Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Büyük Eşittir ( ≥ ) İşareti Nasıl Yapılır?

142.923 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyesinde bu sefer matematik veya hesaplamalarda sıklıkla kullandığımız büyük eşittir işareti nasıl yapılır? konusunu anlatmaya çalışacağım. Bir sayıya eşit veya o sayıdan büyük olduğunu ifade etmek için kullanılan büyük eşittir işareti klavye üzerinde herhangi bir kısayol tuşu yoktur.

Büyük eşittir simgesi yapabilmek için karakter eşlem tablosunu kullanabiliriz , veya büyük eşittir ascii tablosunda denk gelen sayılar ile yapılabilmektedir. 

Windows 10 , Windows 7 veya daha öncesi işletim sistemlerinde karakter eşlem tablosunu çalıştırmak için win+r tuşlarına basarak çalıştır penceresini açıyoruz. Bu pencereye charmap komutunu yazın ve enter tuşuna bastığınızda bu tablo açılacaktır.

büyük ve eşittir simgesi unicode karşılığı U+2265 dir. Bu kodu Unicode’a git yerine yazdığınızda kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca büyük ve eşittir ascii kodu Alt+242 dir. 

yukarıda büyük ve eşittir İngilizce karşılığı olarak Greater – Than or Equal to semby yukarıdan kopyala ve yapıştır şeklinde istediğiniz word , excel veya metin belgesine yapıştırarak kullanabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

büyük eşittir işareti , büyük eşittir simgesi , büyük eşittir sembolü , büyük eşittir işareti klavyede , büyük eşittir ascii kodu , büyük ve eşittir simgesi nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın