Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Arapça Allah { ﷲ } yazısı nasıl yazılır?

97.778 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konu anlatımında bilgisayar klavyesinde Arapça Allah yazısı nasıl yazılır? Bunu siz takipçiler anlatmaya çalışacağız. Kullandığımız işletim sistemi olarak Windows ve bölgesel dil olarak ise Türkçe dili ve klavyesini kullanmaktayız.

Türkçe Q veya F klavye kullandığımız için bazı yazılar örnek Arapça kelimeleri yada Kril Dili klavyemizde kullanamayız. Bunun için eğer Bu yazı tiplerini kullanmak isterseniz, Windows için Dil Paketi eklemek sureti ile kullanabilirsiniz. 

Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Dil ayarlarını kullanarak yeni bir dil paketi ekleyebilirsiniz. Şimdi bu konumuzda hiç zorlanmadan Arapça Allah yazısı (  ) nasıl yazılır? bunu anlatalım. Bilgisayarda klavye üzerinde sık kullandığımız simgeler klavyede Ctrl,Shift veya Alt tuşu yardımı ile kolaylıkla yapabiliriz. Fakat klavyede olmayan özel karakterleri ise ascii kod tablosu yada karakter eşlem tablosu üzerinden yapabiliriz. 

Bizde klavyede Allah yazısı yazmak için karakter eşlem tablosu üzerinden bulacağız.  Arapça Allah yazma için bu tabloyu açarak kullanmaya başlayalım.

Bilgisayar klavyesinde Arapça Allah yazısı nasıl yazılır?

  • Win+R tuşlarına birlikte basınız.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazın ve enter tuşuna basınız.
  • Karakter eşlem tablosu açılacaktır.
  • Yazı Tipi : Arial olarak ayarlayınız.

Klavyede Arapça Allah yazısı Unicode U+FDF2 dir. Bu kodu unicode’a git: arama yerine yazarak aratın ve kolaylıkla Arapça Allah Ligature yazı gelecektir. Bu alandan Seç > Kopyala ile istediğiniz Facebook, Twitter, Instagram, Excel, Word, Metin belgelerinde kullanabilirsiniz.

Bu işler size zor geliyorsa, yukarıda alandan kopyala yapıştır metodunu kullanabilirsiniz. Arapça Allah yazısı sayfamızdan kopyalayın ve istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. 

Akıllı telefon, tablet, bilgisayar da özel karakter, simgeler, işaretler, sembolleri Emoji Kütüphanesi üzerinden bu tabloda bulamadıysanız İngilizce olarak aratmak sureti ile bulabilir ve kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede Arapça Allah { ﷲ } yazısı nasıl yazılır? (4 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın