Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede AIDS Kurdelesi sembolü nasıl yapılır?

2.631 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konumuzda AIDS ile mücadelesini simgeleyen AIDS kurdele simgesi klavyede nasıl yapılır? Bunu sizi anlatmaya çalışacağız.

1 Aralık Dünya ADSL Günü’nde sıklıkla kullanılan aids kurdele sembolü bilgisayar klavyesinde yer almadığı için bu ve buna benzer özel karakter simgelerini, ikonlarını özel karakter eşlem tablosunda veya ascii kod tablosunda yapmaya çalışacağız.

Bilgisayarda klavye üzerinde sıklıkla kullanılan semboller, işaretleri kısayol olarak kolaylıkla bulabilirsiniz. Fakat az ve nadir olarak kullanılan sembolleri pc klavyesinde yapmak için Windows özelliklerinden olan karakter eşlem tablosu üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz.

AIDS Kurdelesi Sembolü Nasıl Yapılır?

  • Win+R tuşlarına birlikte basınız.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazınız.
  • Yazı tipi : Webdings şeklinde ayarlayın.

 

Karakter kodu 0x2D olarak gösterilen bu özel işaret AIDS Kurdelesi simgesi bu alanda kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu tablo üzerinden Seç > Kopyala – yaparak istediğiniz alana kopya yapıştır yaparak istediğiniz alana Excel, Word, Zengin Metin Belgelerine kopyalayabilirsiniz.

🎗

Bunun dışında AIDS Kurdelesi sembolü yukarıda alandan kopyalama yolu ile alarak yine kullanacağınız alana yapıştırınız.  Bunun dışında eğer AIDS Kurdelesi işareti bulamıyor iseniz.

Emoji Kütüphanesi üzerinden buna benzer tüm emoji, smiley, ikon ve bir çok simgeleri bu kısmından bularak akıllı telefonlarda, tablet veya bilgisayarda kullanmak üzere bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın