Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Açı ( ∠ ∟ ∡ ) İşareti Nasıl Yapılır?

15.066 views
Sponsorlu Bağlantılar

Açı , Geometri ve Matematikte sıklıkla kullanılan terimdir. Birbirini kesen iki yüzey veya aynı noktadan çıkan iki farklı derece biçimidir. ∠ ∟ ∡ işaretlerini sıklıkla bu işler ile uğraşıyorsanız kullanıyorsunuz demektir. 

Bu konumuzda Açı İşareti nasıl yapılır? bununla ilgili sizlere pratik bilgi vermeye çalışacağım. Bilgisayar klavyesini kullanarak açı işareti yapabilmek için iki farklı yol ile nasıl yaparız hemen bunun anlatımına geçelim.

klavyede-aci-isareti-nasil-yapilir

Windows Xp , Windows 7 , Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemlerinde karakter eşlem yani ascii kod ile bu işaretlerin yapabiliriz. Başlat>Tüm Programlar>Donatılar>Sistem Araçlar>Karakter Eşlem adımları ile klavyede özel karakteri yaptığımız Ascii Kod Tablosunu açalım.

klavyede-dik-aci-abgle-nasil-yapilir

Açı İşareti bu alandan kolaylıkla yapabiliriz. Burada Dik Açı U+221F ( right abgle ) , ölçülen açı U+2221 ( measured abgle ) , Küresel Açı U+2222 ( spherias abgle ) yapabilirsin. Unicode arama yerine yazarak kolaylıkla bulabilirsiniz.

∠ ∟ ∡ 

diğer yöntem en pratik olanı kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste(ctrl+v) ile hızlı ve pratik olarak yapabiliriz. excel , word , metin belgelerinde kolaylıkla kopyala yapıştır şeklinde kullanabilirsiniz.

Arama Tags ;

açı işareti nasıl yapılır , klavyede açı simgesi nasıl yapılır , klavyede aç sembolü nasıl yapılır , klavyede açı işareti, açı işarei klavye , açı derece işareti kopyala , açı işareti kopyala 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede Açı ( ∠ ∟ ∡ ) İşareti Nasıl Yapılır? (3 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın