Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede 4 bölü 5 { ⅘ } işareti nasıl yapılır

5.603 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda 4 bölü 5 kesirli sayı işareti klavyede nasıl yapılır hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Matematik, Geometri üzerinde hesaplama yaparken gerekebilecek bu özel işareti klavyede olmadığı için sizlere yapımıyla ilgili bilgi sunacağız.

Bildiğiniz gibi Pc klavyesinde sıklıkla kullanılan özel işaretler Ctrl, Alt, Alt Gr, Shift, Fn tuşları kullanılarak yapılmaktadır. Klavyede olmayan özel simgeler ise ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu üzerinden yapılmaktadır.

Bizimde bunlardan biri olan 4/5 batağı kesirli işareti nasıl yapılmış, nasıl yapılıyor bununla ilgili olarak anlatımla sizde kolaylıkla başta Excel, Word, Txt, Web site veya blog sayfalarınız da kullanabilirsiniz.

DÖRT BÖLÜ BEŞ KESİR SİMGESİ KLAVYEDE NASIL

Konunun başında dediğimiz gibi bu işaret özel bir işaret olduğu için karakter eşlem tablosu üzerinden bu işlemi yapabileceğiz. Bunun için ilk önce bu karakter tablosunu açacağız.

Windows + R tuşlarına basarak çalıştır penceresi açılacaktır. Bu pencereye “charmap” komutu yazın ve enter tuşuna basınız.

Klavyede 4 bölü 5 bayağı kesir işareti 4/5 simgesi Unicode U+2158 karşılığı gelmektedir. Bu sembolü bulamak için “gelişmiş görünüm” işaretleyin ve Unicode’a git: 2158 yazarak bu özel karakteri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Buradan bu işareti yine aynı tabloda Seç > Kopyala ile panoya seçip kopyalamak suretiyle istenilen alanda bu işlemi kopyalayarak Excel, Word ve metin belgesine kopyalayabilirsiniz.

Ben bunlarla uğraşmam diyorsanız o zaman yukarıda alandan kopyala ( ctrl + c ) ve yapıştır ( ctrl + v ) olarak yapıştırabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda ⅘ işareti klavyede nasıl yapılır hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak arayıp da bulamadığınız özel karakterleri, emoji, simge, işaretleri emoji kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz.

Sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden sorularınızı paylaşabilir istediğiniz sembolleri Android, İOS cihazlarda kullanmak istediğiniz diğer ürünleri bize ileterek yardımcı olmaya çalışabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın