Sponsorlu Bağlantılar

Klavye kısayolu kullanan Word yazı tipi boyutunu artırma veya azaltma

42 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Microsoft Word’de çalışırken metin yazı tipi boyutunu klavyede kolay bir şekilde boyutunun ölçüsünü değiştirebilirsiniz.

Okuma veya yazmakta sıkıntılar yaşıyorsanız görmekte zorlanıyorsanız bu önereceğimiz püf nokta oldukça işinize yarayacaktır.

Büyütmek veya küçültmek için yapılması gereken şey CTRL tuşu ile birlikte [ ( köşeli parantez ) büyütmek için kullanabilir veya yazıları küçültmek için ] parantez işareti ile de kullanabilirsiniz.

Fakat yukarıda verdiğimiz yöntem 2010 ile 2019 arası sürümlerde kullanılmaktadır. Eğer bu yöntem kullanılamıyor ise CTRL tuşuna basılı tutarak farenin ortadaki yuvarlama tekeri ile ileri veya geri yaptığınızda yazıların büyüdüğün veya küçüldüğünü görebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Microsoft Word etkin kullananlar için oldukça işe yarayan ipucu işinize yarayacaktır. Bu konumuzda sizlere Word ile yazı boyutunu büyütme veya küçültme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuz ile ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın