Sponsorlu Bağlantılar

Klasör ismi değişmiyor hata ve çözümü

4.574 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu konumuzda by Hakan , tarafından gönderilen soruya cevap arayacağız. harddisk’in C: ve D: bölümünde bulunan klasör isimlerini değiştiremiyorum ? bunu nasıl değiştire biliriz. bununla ilgili olarak yardım eder misiniz ? Sorusuna cevap arayacağız.

Bilgisayarımızın C: bölümü genelde işletim sistemine ayrılmış sistem dosya ve klasörlerin olduğu bölümdür , bu bölümde dosya veya klasör isimlerini neden değiştiremezsiniz ? bu dosyalar sistem dosyaları ise değiştiremezsiniz . Çünkü bunu değiştirememenin en temel noktası bilgisayar açılışında bu dosyaları okumaya başlayacağı için sistem tarafından meşgul olduğu için değişmeyecektir. eğer ki değişmiş olsalardı program veya sistem dosyaları çalışmayacaktı bunun nedeni ise programlardaki verilen dosya yolları bulunamayacağı için açılmayacak ve hata verecektir.

D: üzerinde dosyalar neden değişmez , burada işletim sistemi olmadığı için bu dosyaların isim değiştirememe nedeni virüsler olabilir bu birinci neden eğer bilgisayarınıza bulaşan virüs bu dosyaların ismini değiştirmeye engel olacaktır. Bilgisayarımızda virüs olduğundan şüpheleniyor iseniz bilgisayarımızı ComboFix ile bir taratmanız’da fayda vardır.

Son olarak ise Bilgisayar dosyalarının sahiplik klasör izinleri ile ilgilidir. eğer dosya izinleri kısıtlama geldiyse isim değiştirmeyi bırakın silemezsiniz . Bunun için klasör üzerine sağ tıklıyoruz Özellikler > Güvenlik Tab >> Gelişmiş >> İzinleri Değiştir kısmından bilgisayar kullanıcı isminizi bularak onun üzerinden klasör sahipliğini değiştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın