Sponsorlu Bağlantılar

KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE Hata ve Çözümleri

384 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Can

Soru Sor : Merhaba Adem Bey! Öncelikle gönderileriniz çok yararlı. Ben bilgisayarımı birkaç gün önce Win 8.1 yapmıştım. Fakat kameramı herhangi bir yerle paylaşmak istediğimde bilgisayar mavi ekran verip KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatasını verip yeniden başlıyor. Bu sıkıntıyı nasıl çözerim.

Cevap :

Merhabalar Can Bey, ilk önce soru sor bölümünden yollamış olduğunuz soru için teşekkürler. Bilgisayar’da KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE sorunu ile karşılaşılır ise bunun onlarca kaynaklı hatalardan gelebileceğini söylemek istiyorum.

KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE sorunu ve buna bağlı olarak mavi ekran soru alıyor iseniz Genelde başlıca kaynağı Ram Bellek sorunu olabilir . Ram Bellek hatasından kaynaklı olup olmadığını anlamak için Ramleri bir kontrol etmek gerekecektir. bunun için Bilgisayarınızı kapatın ve kasa içerisinde ramleri yuvasından çıkartın daha sonra ram slotlarını silgi ile bir temizleyin ve yuvalarını da temizleyerek bunları yerin takın ve tekrar deneyiniz. Eğer yine aynı sorunu alıyor iseniz bu sefer ramleri teker teker deneyiniz bunlarda bir bozukluk var ise bunları tespit etmek amacı ile eğer Ramlerde sorun var ise yenisi alana kadar biri ile idare ediniz.

Diğer KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE probleminin başlıca kaynağı dediğiniz gibi eksik sürücü yüklemenizden kaynaklıdır . Siz kamera ile bir sıkıntı yaşıyorsunuz bu kameranın sürücülerini kaldırın daha sonra bilgisayarınızdaki kayıt defteri ve bu kamera sürücü artık dosyalarını temizlemek için Ccleaner programı ile temizleyiniz bununla ilgili olarak konuya buradan ulaşabilirsiniz. Daha sonra kameranın sürücülerini resmi web sitesinden bularak güncel sürücülerini tekrar kurunuz.

Diğer bir unsur bilgisayarınıza yerleşen bir virüs KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE sorunu yaşatmakta olabilir bunun için bilgisayarınızı Microsoft Safeyt Scanner ile derinlemesine taratın.

KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE durdurma hatası işletim sisteminde yaşanmış bir dosya bozukluğu neden olabilir bunun için İşletim sisteminizi Sistem Geri yüklemesi yapabilirsiniz en son yaşadığınız hata öncesine geri dönebilirsiniz.

Sistem Dosya Denetleyici ile sfc /scannow komutu ile bilgisayarınızdaki bozuk dosyaları denetleyiniz.

Diskde bozuk Dosyalar için ise chkdsk /f komutu ile bilgisayarınızı taratın.

Tags – Etiketler ;

KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE problem yasşıyorum , KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE nasıl çözülür , KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası alıyorum , KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE sorunu , KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE nasıl çözülür

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın