Mobil

Kaybolan veya Çalınan Telefondan WhatsApp Kapatmak

Kaybolan veya Çalınan Telefondan WhatsApp Kapatmak

Merhabalar, bu yazımızda kaybolan veya çalınan telefonlarda WhatsApp açıksa bunu nasıl kapatabiliriz sorularına cevaplar vermeye çalışacağız.

Bu gibi durumlarda telefon veya WhatsApp uygulamalarında mutlaka desenli şifreler veya ekran şifresi oluşturarak korumaya almanızı tavsiye etmektedir.

Mutlaka cihazını güvenliğini alanlar olduğu gibi almayanlarda çıkacaktır. Hiçbir güvenlik önlemi almayan kullanıcılar telefonlarını düşürdü veya çaldırdı o zaman ne olacak?

Telefonunuzda internet paketi olmadığı zamanlarda bile kablosuz Wi-Fi bağlantısı yaparak yine uygulamalara ve WhatsApp kullanmaya devam edilecektir.

Bu denenle Uzaktan oturum kapatma işlemi şuan WhatsApp da olmadığı için bazı işlemlerden sonra kapatabilirsiniz. Telefonunuz çalındığında ya da kaybolduğunda aşağıda şu işlemleri gerçekleştirin.

  • Telefonunuz çalındığında “support@whatsapp.com” adresine telefon numaranızı ve hesabınızı devre dışı bırakma gerekçenizi kısa cümlelerle “İngilizce” olarak yazınız. Bu şekilde hesabını devre dışı bırakmak için ilk adımı atarak WhatsApp hesabınızın askıya alınmasını sağlayabilirsiniz.
  • Bunun dışında SIM kartınızda telefonunuzda gideceği için yakın bir Bayii giderek hattınıza ait yeni bir SIM kart alınız.
  • Bu SIM kartı aldıktan sonra başka bir telefondan WhatsApp uygulamasını buna kurduğunuzda diğer kaybolan cihazınız da ki WhatsApp Uygulaması oturumu kapanacaktır.
  • Böylece diğer oturumun sonlanacağı için hesabınızı güven altına almış olacaksınız.

Yukarıda iki adımı da gerçekleştirerek Uzaktan WhatsApp oturumunu kapatabilirsiniz. Bu konumuzda kaybolmuş veya çalınmış telefonda açık kalan WhatsApp hesabı nasıl kapatılır konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL